Advokāte par skolnieka uzbrukumu policistam: Darbinieks sita pa rokām, lauza pirkstus, uz ko pusaudzis reaģēja tā, kā pusaudzis reaģē

109 komentāri

Plašas sabiedrības uzmanību izpelnījusies ziņa par pusaudžu nežēlību. Ceturtdien, 23. novembrī, Rīgas Sanatorijas internātskolā kāds iereibis skolnieks smagi piekāva dežurējošo pašvaldības policistu – vīrieti pirmspensijas vecumā.

Policija pusaudzi rosināja apcietināt, tomēr tiesa viņu piektdien atbrīvoja.

Video kadrus, kuros redzams uzbrukums policistam, fiksējis kāds no skolas audzēkņiem. Policists mēģina aizslēgt skolas durvis, to viņam lūdzis kāds skolas darbinieks, lai gan likumsarga darba pienākumos tas neietilpst. Jaunieši viņu provocē, spārda, rausta steku un rokudzelžus, un beigās kāds pusaudzis veco vīru nogāž zemē un spārda. Policistam palīdzību sniedza medmāsa un neatliekamā medicīniskā palīdzība, kausli savāca Valsts policija.

Piektdien skolā nekas par jandāliņu neliecina. Gaiteņi klusi, mierīgi. Direktore sarūgtināta par slikto publicitāti. Puisis, kas uzbrucis, nāk no labvēlīgas ģimenes un līdz šim skolā uzvedies mierīgi. Policijas redzeslokā gan viņš iepriekš bija nonācis par darbībām ārpus skolas.

Šorīt skolēni sasaukti līnijā.

Agresīvais pusaudzis bijis vienas promiles reibumā. Kurā brīdī viņš piedzēries, vai ienesis alkoholu skolā – pedagogiem nav zināms. Direktore nav apmierināta ar pašvaldības policista darbu. Viņa uzskata, – dežurējošais policists bijis pārāk vecs un nepietiekami pārliecinošs, lai radītu respektu pusaudžu acīs.

Anita Stukāne
Rīgas Sanatorijas internātpamatskolas direktore

Viņu aizvietoja gados jauns policists, bijām ļoti apmierināti, viņš veica preventīvo darbu ar bērniem, ātri pazina bērnus, ar viņiem runājās. Runāja par pārkāpumiem, kas būs, ja darīsi to un to, tas jūtami uzlaboja atmosfēru skolā.

Nokaitēta atmosfēra valdīja arī pēc agresīvā pusaudža aizturēšanas. Viņu nogādāja policijas iecirknī, kurā ieradās arī viņa draugi, pieprasot kausli atbrīvot. Piektdien viņu nogādāja tiesā, kas lēma par drošības līdzekli. Pēc vairāku stundu spriešanas puisis palaists brīvībā.

Māra Ļūļa-Frankēvica
advokāte

Policijas darbinieks sita pa rokām, lauza pirkstus, uz ko pusaudzis reaģēja tā, kā pusaudzis reaģē. Tas, ka viņš atbildēs par to, ka sitis, cita lieta.

Par pusaudžu visatļautību sašutusi policija. Policists paslavēts, ka rīkojies prātīgi, lai gan likums viņam ļāva izmantot krietni nopietnākas metodes.

Andrejs Aronovs
RPP priekšnieka vietnieks

Tur varēja lietot šaujamieroci. Īpaši, kad viņu gulošu spārdīja. No interneta video var redzēt, ka to nedara viens cilvēks. No tiesiskā viedokļa, – dzīvības apdraudējums. Pretjautājums – kā būtu, ja viņš būtu lietojis? Labi, ka spēja savaldīt emocijas.

Pašvaldības policijā atzīst, – ja būtu sakārtota izdienas pensiju sistēma, konkrētais darbinieks varētu baudīt vecumdienas cienīgi, nevis būtu spiests strādāt.

Visticamāk, viņa vietā pie skolas dežurēs cits likumsargs. Vai varmācīgais pusaudzis turpinās mācīties šajā skolā, pagaidām vēl nav zināms.

109 komentāri