Advokāta Pāvela Rebenoka slepkavība: kas līdz šim zināms?

3 komentāri
Advokāta Pāvela Rebenoka slepkavība: kas līdz šim zināms?
ZANE BITERE, LETA / RŪDOLFS KRIEVIŅŠ, TV3 ZIŅAS

Naktī uz svētdienu, 20. septembri, savās mājās nogalināts zvērināts advokāts Pāvels Rebenoks.

Policijai ir vairākas versijas par slepkavības motīviem. Savukārt Rebenoka kolēģis, jurists Mārtiņš Krieķis ir pārliecināts, ka noziegums izdarīts saistībā ar Rebenoka profesionālo darbību.

Pāvelu Rebenoku naktī uz svētdienu nogalināja viņa mājās Langstiņos. Pieejamā informācija liecina, ka noziedznieki ēkā veikuši arī laupīšanu. Svētdien agrā pēcpusdienā ēkā joprojām darbu turpināja izmeklētāji.

Rebenoka māja atrodas klusā šķērsielā, nožogotā teritorijā. Svētdienas pēcpusdienā likumsargi joprojām strādāja ēkas abos stāvos, aptaujāja arī tuvumā esošo māju iedzīvotājus.

Policijas sniegtā informācija pagaidām ir ļoti skopa. TV3 Ziņām tā sniegta rakstveidā.

“Saistībā ar notikušo ir uzsākts kriminālprocess par slepkavību, ja tā saistīta ar laupīšanu. Šobrīd notikušā izmeklēšanā ir iesaistīti lieli policijas resursi, tiek veiktas operatīvās un izmeklēšanas darbības. Tiek pārbaudītas vairākas notikušā versijas,” norāda Valsts policija.

Lasi vēl – Policija patlaban izskata divas versijas par Rebenoka slepkavību

Noskaidrojies, ka slepkavības brīdī Rebenoks ēkā atradies kopā ar vēl kādu personu, kura kriminālprocesā atzīta par cietušo.

Advokāta Pāvela Rebenoka slepkavības lietā cietis viņa biznesa partneris Ingus Balandins, aģentūrai LETA apstiprināja Rebenoka kolēģis, jurists Mārtiņš Krieķis.

Pēc viņa teiktā, Balandinam nodarīti smagi miesas bojājumi.

Lasi vēl – Ģirģens: Pirmšķietami Rebenoka nogalināšana neizskatās pēc pasūtījuma slepkavības

Zināms gan, ka īsi pirms slepkavības Rebenoks viesojies pie kolēģa, jurista Mārtiņa Krieķa.

“Stundu pirms viņa nāves viņš bija šeit pie mums. Mēs dzērām viskiju, un viņš aizbrauca uz mājām. Un, kas man likās dīvaini, ka mani suņi, kas parasti īpaši nerej bez liekas vajadzības, viņi kaut kā ļoti dīvaini rēja vienā stūrī. It kā skatījāmies, it kā nekā nav, bet nevar izslēgt, ka Pāvelam jau sekoja no šīs vietas,” stāsta Krieķis.

Krieķis par slepkavību uzzinājis pēc diviem naktī. Pie viņa ieradušies arī kriminālizmeklētāji. Viņš ir pārliecināts, ka šī ir pasūtījuma slepkavība. Viņa rīcībā ir informācija, ka Rebenoka mājā, iespējams, atradušies trīs cilvēki maskās.

Krieķis: Es uzskatu, ka laupīšana ir tikai aizsegs tam. Fiziska spēka izmantošanai, lai nogalinātu. Nav nogalināts ar šaujamieročiem, viņš ir nogalināts ar fizisku spēku.

TV3 Ziņas: Un kur Jums šāda informācija ir?

Krieķis: Man viņa ir. Manā ieskatā viennozīmīgi šī ir politiska slepkavība, kas ir veikta pēc pasūtījuma. Šeit ir jautājums, kurš bija ieinteresēts visos šajos, īpaši OIK stāstos. Jo vislielākais naids pret viņu parādījās tajā brīdī, kad viņš kļuva par “Latvenergo” valdes priekšsēdētāju.

Policija atklāj, ka izskata divas versijas par slepkavības motīviem – noziegums saistīts ar laupīšanu vai advokāta profesionālo darbu. Likumsargi sīkāk neprecizē – vai ar Rebenoka politisko vai uzņēmējdarbību.

Rebenoka darbības sfēra bija plaša. No 2019. gada februāra bijis iepriekšējā ekonomikas ministra Ralfa Nemiro ārštata padomnieks. Tāpat bijis “Latvenergo” padomes priekšsēdētājs. Šogad februārī tika ievēlēts par Rīgas brīvostas pārvaldes valdes priekšsēdētāja vietnieku, bet jau aprīlī paziņoja, ka pamet darbu, lai saglabātu savu advokāta statusu.

Tāpat Rebenoks vēl pērn bija “Olainfarm” padomes priekšsēdētājs. Savukārt tagad – kompānijas bijušā īpašnieka Valērija Maligina daudzmiljonu mantojuma strīdā pārstāv vienu no pusēm. Jāpiebilst, ka slepkavība notikusi tikai divas dienas pirms uzņēmuma akcionāru sapulces – tā paredzēta otrdien.

3 komentāri