Komentāri

Floristi, veidojot Adventes vainagus, piedomā arī par ugunsdrošību. Piemēram, birojiem tiek ieteikti Adventes vainagi stikla traukos, kas reizē ir eleganti un ugunsdroši.

Katru gadu Adventes vainagos kaut kas mazliet mainās, bet tas nav saistīts ar modes kaprīzēm, bet gan ar to, ka floristiem mainās iedvesma. Pēdējā laikā cilvēki ir iecienījuši sveces no imitētā adījuma – spolītes, kamoliņi, no šādiem vainagiem izveidojas silta un mājīga kompozīcija.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pircēji šogad labprātāk iegādājas egļu un priežu Adventes vainagu pamatnes, kas izmaksā vien 2-3 eiro, bet dārgākus vainagus pērk mazāk, lai gan to cena tirgū nepārsniedz 20 eiro, stāsta Inese, Adventes vainagu pārdevēja Centrāltirgū.

”Cilvēki meklē vai nu pēc iespējas lētākus, vai nu skaistus un dārgus. Pensionāri meklē ko lētāku, bet ir arī tādi jauni pāri, kuri nopērk, neskatoties uz cenu,” saka Inese.

Smelties idejas saviem Ziemassvētku vainagiem cilvēki nāk arī uz ziedu saloniem. Turīgāki vainagus arī nopērk. Salonos Adventes vainaga cenas ir, sākot no 20 eiro.

Floriste Ilvija Jonāne Adventes vainagu detaļas – čiekurus, ozolzīles, kastaņus, sūnas – sāka gādāt vasarā un rudenī. Viņa novērojusi, ka pircēji vairs negrib pirkt vainagus tradicionālās krāsās – zelta un sarkanu un biežāk iegādājas gaišus, turklāt ar kādu ziemas dekoru – slēpēm, slidām, piparkūkām, sniegavīru.

Vairāk skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl