Admirālis: NATO Baltijas valstis ir gatava aizsargāt ar saviem labākajiem karakuģiem

0 Komentāru
Admirālis: NATO Baltijas valstis ir gatava aizsargāt ar saviem labākajiem karakuģiem
Foto: AFP / LETA

Rīgā ieradušies NATO pirmās pastāvīgās Jūras spēku grupas kuģi – to mērķis ir veicināt drošību Ziemeļu un Baltijas jūrā, kā arī demonstrēt alianses solidaritāti un saliedētību ar reģiona valstīm. Paredzēts, ka kuģi galvaspilsētā atradīsies dažas dienas un tos varēs apskatīt arī iedzīvotāji.

Trīs kuģu grupa sastāv no Spānijas un Lielbritānijas fregatēm, kā arī Spānijas kaujas apgādes kuģa. Grupas kuģi piedalījās mācībās Baltijas jūrā, tā norādot uz NATO klātbūtni reģionā. Tagad, lai demonstrētu alianses solidaritāti ar Baltijas valstīm, tie ieradušies Rīgā.

Kuģa komanda, izrādot vadošo kuģi, stāstīja, ka tas ir aprīkots arī glābšanas operāciju veikšanai. Rīgā tas ir pirmo reizi, tāpēc kuģa apkalpes komandām būšot iespēja izzināt mūsu vēsturi un kultūru.

Mācībās Baltijas jūrā grupai pievienojas arī Latvijas un Lietuvas Jūras spēku kuģi. Treniņu ietvaros tiek izspēlēti dažādi scenāriji, tostarp arī simulētas jūras kaujas, stāstīja admirālis. Mācības ļāvušas pilnveidot grupas reaģēšanas spējas un savietojamību ar citām vienībām.

Foto

Iepriekšējās dienās ar grupu kopā trenējās arī Norvēģijas karakuģi, savukārt vēlāk plānots organizēt kopīgas mācības ar Dānijas Jūras spēkiem. Tāpat grupai pievienosies arī Vācijas zemūdene.

NATO kuģi Rīgā atradīsies līdz svētdienai – iedzīvotāji Rīgas pasažieru ostā tos varēs aplūkot arī klātienē.

Video

0 Komentāru