29 komentāri

Kritiski zemo algu un milzīgās slodzes dēļ slimnīcās trūkst medmāsu. Ir nodaļas, kurās darbinieki pat nevar aiziet atvaļinājumā, jo nav kolēģu, kas varētu viņus aizvietot. Lai piesaistītu ārstniecības iestādēm papildu darba rokas nākotnē, pirmo reizi, piemēram, Stradiņa slimnīca šonedēļ rīkoja atvērto durvju dienu topošajām medmāsām. Kāda bija atsaucība?

Tā dažus gadus pēc atvērto durvju dienas pasākuma varētu būt arī šo apmēram 40 topošo mediķu ikdiena, ja viņi nākotnē izvēlētos strādāt Stradiņa slimnīcas operāciju blokā. Tā ir arī viena no nodaļām, kur visvairāk trūkst māsu.

Ne mazāk intensīvs un smags darbs māsām ir arī kardioloģijas un reanimācijas nodaļā, kas arī tiek izrādītas topošajiem mediķiem cerībā piesaistīt slimnīcai papildspēkus nākotnē. To, ka darba netrūkst un mediķi strādā teju uz izsīkuma robežas, atzīt arī uzņemšanas nodaļā. Tomēr daudzi no topošajiem mediķiem profesiju izvēlējušies, sekojot sirds aicinājumam.

Marta, šobrīd vēl mācoties 2.kursā, paralēli jau strādā divās slimnīcās. Vēl gan svārstās, vai vēlāk kļūs par ķirurģisko vai operāciju māsu. Daudz kas atkarīgs arī no algas. Un tā, pēc jaunās sievietes domām, mediķiem Latvijā ir kritiski zema, tāpēc arī neesot brīnums, ka cilvēki aizbrauc no valsts.

“Protams, ka ir domas visādas, bet ir cerība, ka Latvijā tomēr kaut kas mainīsies, vismaz līdz tam brīdim, kad es absolvēšu, ka varbūt tomēr, jo savādāk – ir, kas ir prom, ir, kas iet strādāt uz veikalu, jo veikalā uz pus slodzi 540 eiro, bēdīgi, ļoti bēdīgi,” teic Marta.

Stradiņa slimnīcā novērojuši, ka tieši pēdējā gada laikā daudzas medmāsas algas dēļ dodas strādāt uz ārvalstīm, kur var saņemt vismaz divreiz vairāk nekā Latvijā. Rezultātā – uz vietas nepietiek darbinieku. Taču par to, kādai būtu jābūt māsas mēnešalgai, viedokļos summas variē no trīs līdz četrciparu skaitlim.

“Lai uzturētu ģimeni, māsai vajadzētu saņemt 1300-1500. – Un šobrīd no realitātes tas atšķiras vismaz 3 reizes,” norāda Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas ķirurģijas nodaļas virsmāsa Solvita Anstrauta. Vai nepieciešami protesti, Lai mediķi saņemtu pienācīgu atalgojumu – par to gan medmāsu domas dalās.

Tomēr, ja jautājums ar mediķu algām ilgstoši tiks atstāts novārtā, arī šie 40 interesenti, kuri bija atnākuši pavērot nākotnes profesiju klātienē, ar laiku pievienosies tiem, kuri ārstē pacientus citās valstīs, bet Latvijā palikušajiem jāstrādā vēl garākas darba stundas.

Video

TOP komentāri

 • Sanitàre
  +17 +17 0

  Sanitàre

  Ar ko atšķiras medmàsa kurai jauztur ģimene no kāda cita lv iedzīvotāja kam arī jauztur ģimene?
 • agris
  +9 +9 0

  agris

  Interesanti no kura vidējā vai 21 pirksta tā zoss izzīda ka veikalā pa pusslodzi maksā 540 eurikus???????????????
 • spa

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl