Ādažu poligonā notiek tanku kaujas šaušanas mācības “Iron Spread 2019”

2 komentāri
Ādažu poligonā notiek tanku kaujas šaušanas mācības “Iron Spread 2019”
IEVA VĀRNA, LNT ZIŅAS

Pirmdien, 8. aprīlī, Ādažu poligonā notiek militārās mācības “Iron Spread 2019”, kurās piedalās Baltijas valstīs izvietoto NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu karavīri un militārā tehnika.

Mācību mērķis ir pilnveidot sabiedroto bruņoto spēku sadarbību un savietojamību un veikt tanku kaujas šaušanas vingrinājumus. Mācībās piedalās 14 tanki “Leopard”, “Challenger” un “PT-91”.

Šīs ir daudznacionālas tanku kaujas šaušanas mācības, kurās piedalās Latvijā, Lietuvā un Igaunijā izvietoto NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu karavīri, un tās tika aizsāktas pagājušā gada oktobrī.

Ņemot vērā izmaiņas starptautiskās drošības vidē, NATO samitā Varšavā 2016. gada jūlijā tika apstiprināta vienošanās par sabiedroto spēku klātbūtni Baltijas valstīs un Polijā NATO paplašinātās klātbūtnes ietvaros.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido aptuveni 1400 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

Svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija notika 2017. gada 19. jūnijā Ādažu bāzē.

2 komentāri