Komentāri
Ādažos karavīru ēdienā izmanto no Kadagas ezera ņemtu ūdeni, ko attīra ar speciālām tehnoloģijām
Foto: Ivo Jurkāns, LNT Ziņas

Ādažos notiekošo militāro mācību laikā izmantoti vairāki jauninājumi, piemēram, karavīru uzturā tiek izmantots turpat no Kadagas ezera ņemtais ūdens, kas, izmantojot Luksemburgas armijas vienības tehnoloģijas, tiek attīrīts un padarīts gatavs lietošanai.

Ar vairāk nekā viena tūkstoša karavīru piedalīšanos jau nedēļu Ādažu militārajā poligonā norit ASV vadītais starptautiskais kaujas atbalsta speciālistu un vienību apmācības vingrinājums Operation Summer Shield 12. Pēdējās dienās tiek trenēti lauka taktiskie vingrinājumi diennakts gaišajā, kā arī tumšajā laikā, izmantojot arī artilēriju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Mācību galvenais mērķis ir veidot sadarbību starp vairāku valstu armijām. Mācībās Ādažos šobrīd trenējas Latvijas, Lietuvas, ASV, Vācijas, Luksemburgas, kā arī Kanādas militārpersonas. Programmā iekļauti arī tādi elementi kā militārās tehnikas attīrīšana pēc iespējamas darbības ķīmisko ieroču zonās.

Raimonds Graube, NBS komandieris:

Tāpēc jau karavīri nemitīgi vingrinās, lai garantētu šo sadarbību. Tās ir ļoti neparastas spējas, ko šobrīd redzam: kaujas atbalsts, artilērija, ķīmiskās aizsardzības sistēma. Varbūt tā nav aktuāla šobrīd Latvijai, bet pasaulē ir teroristiskās organizācijas, spēki, kuri lieto ķīmiskos ieročus Sīrijā. Tas ir unikāls vingrinājums mums, viņš ir jātrenē un jāatjauno kopā.

Foto no militārajām mācībām:

Lasi vēl