Aculiecinieks ziņo par NMPD darbinieku, kurš smēķē, kamēr tiek sniegta palīdzība cilvēkam; dienests uzsāk pārbaudi

170 komentāri
Aculiecinieks ziņo par NMPD darbinieku, kurš smēķē, kamēr tiek sniegta palīdzība cilvēkam; dienests uzsāk pārbaudi
EKRĀNUZŅĒMUMS

Kāds aculiecinieks Rīgā uzņēmis video, kurā redzams, kā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbinieks izsaukuma laikā smēķē, kamēr tiek sniegta palīdzība bezsamaņā esošam cilvēkam.

Sarunā ar portālu Skaties.lv aculiecinieks pieļauj, ka bezsamaņā esošais cilvēks iepriekš lietojis narkotikas.

“Šī ir viena no nepatīkamākajām lietām, ko esmu redzējis. Vīrietis pārdozēja narkotikas, un mēs kā godīgi pilsoņi izsaucām mediķus, bet redzējām, kā viens no mediķiem smēķē,” norāda aculiecinieks.

Uzņemtajā video redzams, kā NMPD darbinieks izkāpj no dienesta automašīnas ar cigareti mutē un dodas pie bezsamaņā esošā vīrieša.

Kā portālam Skaties.lv norāda NMPD direktore Liene Cipule, dienestā ierosināta pārbaude.

“Šāda rīcība ir nepieļaujama un nosodāma. Esam identificējuši izsaukuma laiku, vietu un brigādi. Šobrīd esmu uzdevusi ierosināt pārbaudes lietu un Rīgas reģionālā centra vadītājam iegūt visu informāciju, lai stingri un kvalitatīvi izvērtētu izsaukuma izpildi un mūsu darbinieku rīcības, kā arī lemtu par rīcību atbilstību gan dienesta Ētikas kodeksam, dienesta vērtībām un izsaukuma izpildes procedūrām. Šāda darbinieku rīcība izsaukumā nav pieļaujama ne pie kādiem apstākļiem,” uzsver Cipule.

Aculiecinieka video!

170 komentāri