Aculiecinieks par policijas auto avāriju Cēsīs: Ātrums bija vismaz 170 km/h

30 komentāri

Cēsu policiju pēdējā laikā piemeklējušas vairākas neveiksmes. Divu nedēļu laikā apskādēti jau četri operatīvie transportlīdzekļi un piektdien, 15. jūnijā, negadījumā iznīcināts vēl piektais.

Aculiecinieki šo pēdējo notikumu pilsētā pielīdzina tam, ko var redzēt asa sižeta seriālā ”Kobra”.

Piektdien plkst. 10.00 uz izsaukumu lielā ātrumā traukušās divas kārtības sargu automašīnas – ”Opel Mokka”, bet tai pa priekšu netrafarētā ”Škoda Octavia”. Kad netālu no ugunsdzēsēju depo krustojumu šķērsot grasījās otrā mašīna, no mazākas nozīmes ceļa izbraucis “Volvo” un policijas ekipāžu, apgāžot uz sāniem, ietrieca gaismas stabā. “Volvo” vadītājam nekas nekait, bet abi policijas darbinieki ir cietuši un nogādāti slimnīcā.

“Es dzirdēju sirēnas un pagriezos. Nu, es zinu, kas ir 90, kas ir 100 kilometri stundā. Es varu teikt, ka ātrums, kad mašīnas pašāvās garām, bija vismaz kaut kādi 170! Palidoja garām, un pēc īsa brīži tāds troksnis,” stāsta aculiecinieks.

Policisti esot traukušies uz notikuma vietu, kur manīts vīrietis ar šaujamierocim līdzīgu priekšmetu. Vai policistu uzvedība un izvēlētais pārvietošanās ātrums bijis adekvāts, to vērtēs kolēģi no Valmieras. Tomēr vērīgākie vietējie iedzīvotāji norāda, ka šī aizvadīto divu nedēļu laikā ir jau piektā avārija, kurā iesaistīti Cēsu policijas transportlīdzekļi. Šo faktu nenoliedz arī iecirkņa priekšnieks.

Aldis Pāže
Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Cēsu policijas iecirkņa priekšnieks

Iepriekšējās reizēs ir arī negadījumi, kuros vainīgi ir policijas darbinieki. Protams, viņi saņems administratīvo sodu. Pagaidām 100% ir zināms, ka vienā no satiksmes negadījumiem ir vainīgs mūsu darbinieks. Otra ir situācija, kas saistīta ar apdzīšanu un kreisā pagrieziena veikšanu. Tā ir sarežģīta situācija, kas tiks nozīmēta autotehniskajai ekspertīzei.

Vēl divi negadījumi saistīti ar sānu spoguļa apskādēšanu un dzīvnieka notriekšanu.

30 komentāri