3 komentāri

Marija dzīvo šausmās un neziņā, gaidot, ka kuru katru brīdi pie viņas durvīm var pieklauvēt tiesu izpildītājs un piespiedu kārtā aizvest viņas mazuli uz Angliju, kur dzīvo bērna tēvs. Lielbritānijas tiesa lēmusi, ka bērnam, kurš dzimis Apvienotajā Karalistē, jāatgriežas uz dzīvi turp.

Marija gandrīz divus gadus dzīvojusi Anglijā, taču tagad Kembridžā piedzīvoto viņa atceras ar skumjām. Tur viņa iepazinusies ar poļu tautības vīrieti un nereģistrētās attiecībās viņiem piedzimis dēls. Ar bērna tēvu viņa izšķīrās, kad bērnam bija deviņi mēneši.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kad mazais bijis aptuveni gadu vecs, iztikas līdzekļi beigušies, un bērna mātei Marijai tika atteikti visi pabalsti. Kad meitenei beidzies gan īres līgums, gan nauda, viņa ar bērniņu devusies atpakaļ uz Latviju. To gan viņa izdarījusi, iepriekš nesaskaņojot ar bērna tēvu.

Saskaņā ar Hāgas konvenciju un Eiropas likumdošanu tā ir bērna prettiesiska aizvešana jeb nolaupīšana. Bērna tēvs vērsies tiesā, un tā lēmusi par labu bērna tēvam, ka bērnam jāatgriežas Apvienotajā Karalistē. Savukārt Latvijas tiesa šo Lielbritānijas tiesas lēmumu nolēma apstiprināt.

Dēls tēvu ilgstoši nav redzējis, tādēļ māte uzskata, ka bērna aizvešana uz Lielbritāniju mazulim būtu psiholoģiska trauma.

Skaties video un uzzini vairāk!

TOP komentāri

 • Anita
  +3 +3 0

  Anita

  Tāpat kā manā gadījumā, tiesa un bāriņtiesa lemj nevis tā, ka būtu morāli un fiziski labāk personai, par kuru lemj, bet aiz bailēm par SEVI, lai nepiesienas, ka neievēro Hāgas vai māgas konvenciju, un darbinieces nepazaudē SAVU silto vietiņu.
 • Polka
  +1 +1 0

  Polka

  Dziwka uprowadziła dziecko bez zgody ojca. Szukała kogoś do zapłodnienia licząc że dziecko będzie tylko jej, jednak ojciec tęskni za synem, kocha go i o niego WALCZY! Zakłamana zdzira!
 • jan
  +1 +1 0

  jan

  Cien. Bāliņas k-dze!

  Rakstām Jums, lai paziņotu, ka diemžēl Jums nepienākas ienākuma pabalsts (ES). Šādu lēmumu esam pieņēmuši tāpēc, ka Jūs neatbilstat prasībām, kas noteiktas uzturēšanās tiesību pārbaudē, tāpēc pabalsta saņemšanas nolūkā Jūs netiekat uzskatīta par pastāvīgu AK rezidentu.
  Lēmums
  Ņemot vērā sniegtos pierādījumus, esam konstatējuši, ka kopš 11.10.2012. Bāliņai nav tiesību uzturēties AK, līdz ar to nav uzskatāma par AK pastāvīgu iedzīvotāju, tā kā viņa neatbilst kritērijiem, kas noteikti Imigrācijas (Eiropas Ekonomikas zonas) noteikumu (2006.) noteikumos Nr. 6(1) vai (2), vai (3).

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl