Absurds! Rīgas dome nevēlas, lai cilvēki sēdētu kanālmalas zālienā…

Pievienot komentāru
Absurds! Rīgas dome nevēlas, lai cilvēki sēdētu kanālmalas zālienā…
Foto: LETA

Latvijā rīdziniekus nepatīkami pārsteigusi domes iestāžu pēkšņā bardzība – pašvaldības policisti trenkā cilvēkus, kas vēlas atpūsties, piesēžot kanālmalas zālienā. Izrādās, ka tā ir sodāma rīcība. Turklāt uz brīdinājuma zīmēm rakstīts, ka sods var pārsniegt 70 eiro, un tas ir vairāk nekā atļauj likums.

Brīdinājums izvietots pie metāla režģiem, kas aplikti ap kanālmalas kokiem, lai pasargātu tos no bebru zobiem. Tomēr nejaušam garāmgājējam zīmes grūti pamanāmas. To labi saprot pašvaldības policisti, kas ar niknu aci uzlūko katru pārkāpēju un trenc prom no zāliena. Cilvēkiem, kas, neko ļaunu nedomājot, nolēmuši atpūsties pie kanāla, situācija šķiet absurda.

Acīgākie studenti brīdinošo zīmi pamanījuši un kanālmalas zālienam met līkumu. Tikmēr citi rīdzinieki domes bardzību uzskata par pamatotu.

Rīgas domē skaidro, ka šādā veidā iecerēts pasargāt zālienu, kas kanālmalā ir bēdīgā stāvoklī. Zāles velēna piekrastē ir plānāka nekā citviet, turklāt atpūtniekiem var sanākt nepatīkama tikšanās ar bebriem, kas saimnieko ūdenstilpnē.

Pašvaldības policija ziņo, ka sodi patiesība nemaz nav tik bargi. Drukājot brīdinājuma zīmes ieviesusies kļūda. 71 eiro vietā jābūt 42. Zīmes tuvākajā laikā tikšot nomainītas, vai arī kļūdainā vieta pārlīmēta ar korektu informāciju.

Video