Aborts Latvijā: Reiz rosināts pirms aborta klausīties bērna sirdspukstus

0 Komentāru
Aborts Latvijā: Reiz rosināts pirms aborta klausīties bērna sirdspukstus
Foto: LETA

Ar jaunu sparu Saeimā tiek virzīti grozījumi Seksuālās un reproduktīvās veselības likumā, kas paredz vairākus ierobežojumus sieviešu tiesībās pārtraukt grūtniecību, tāpat visas pacientes tiek rosināts dēvēt par mātēm. Mēģinājumi mainīt šo regulējumu pēdējos gados notikuši vairākkārt, raisot arī plašas diskusijas.

Piemēram, 2010. gadā Saeima noraidīja astoņu deputāšu ierosinājumu, ka grūtniecības pārtraukšanu drīkst veikt tikai pēc tam, kad sieviete ir noklausījusies bērna sirdspukstus.

Savukārt 2012. gada sākumā parlamentā uzvirmoja diskusijas par pārdomu perioda pagarināšanu pirms aborta izdarīšanas no 72 līdz 120 stundām, bet vasarā Saeimā tika izveidota tā saucamā ”aborta jautājumu” darba grupa deputāta Imanta Parādnieka vadībā. Tās darbībā neiztika bez skandāliem, jo rudenī to pameta vairākas nevalstiskās organizācijas, kritizējot tās darbību. 2012. gadā Saeimā tika organizēta arī konference par tiesībām uz dzīvību.

2013. gada sākumā Demogrāfijas lietu apakškomisijas deputāti jau vienojās izstrādāt konkrētus grozījumus, lai pagarinātu pārdomu laiku, tomēr diskusijas par šo jautājumu turpinājās arī 2014. gadā. Tagad likumu izmaiņu vērtēšanu pārņēmis jaunais Saeimas sastāvs.

Statistika rāda, ka mākslīgo abortu skaits pēdējos gados samazinājies. Tie ietver gan pēc sievietes pašas gribas, gan medicīnisku iemeslu dēļ veiktos abortus.

Skaties video!

0 Komentāru