61 komentārs

Saeima spērusi pirmo soli, lai deputātam Artusam Kaimiņam parlamentā aizliegtu filmēt. To paredz Juridiskajā komisijā konceptuāli atbalstītās izmaiņas Kārtības rullī, par kurām vēl būs jābalso Saeimas sēdē. Kāpēc deputāti nolēmuši parlamentā ārpus likuma pasludināt “Artusa kameru” un kā to vērtē deputāts Kaimiņš?

Kopš ievēlēšanas Saeimā, Artuss Kaimiņš parlamenta darbu regulāri dokumentējis, filmējot savus kolēģus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ar filmēšanu viņš nereti arī pamatīgi nokaitinājis deputātus.

Deputāti tagad atraduši juridisku risinājumu, kā “Artusa kameru” Saeimā pasludināt ārpus likuma. Juridiskā komisija papildinājusi Saeimas Kārtības rulli ar normu, ka komisijas sēdes gaitu var fiksēt tikai ar Saeimas iekārtām, kā arī Saeimā akreditētie mediji.

Ar pamatojumu, kāpēc deputātiem Saeimā turpmāk būs liegts filmēt, iepazīstināja Solvita Āboltiņa, kuras vadībā tapuši Kārtības ruļļa labojumi.

Solvita Āboltiņa

Solvita Āboltiņa
Saeimas deputāte, “Vienotība”

Mums bija diskusija par to, vai Kārtības rullī ir pietiekams regulējums, ka tas nebūtu pieļaujams. Šī norma radās, mēģinot atrast juridisku risinājumu tādai situācijai, kad ar šādām kamerām tiek kavēts darbs. Un nav skaidrs, kādiem mērķiem tas tiek darīts.

Jaunais regulējums tiek vērtēts pretrunīgi. Pret to iestājas opozīcijas deputāts Ivars Brīvers.

Taču ar balsu vairākumu jaunie ierobežojumi Juridiskajā komisijā tika atbalstīti.

Artuss Kaimiņš uzskata, ka no šī aizlieguma iegūst tikai koalīcijas partijas, bet sabiedrībai kopumā, tas ir bīstams signāls.

Artuss Kaimiņš

Artuss Kaimiņš
Saeimas deputāts

Tie cilvēki ir jārāda. Jārāda, kā viņi strādā. Viņi strādā Saeimā. Tā nav Solvitas Āboltiņas privātā firma SIA “Saeima”. Un to Solvita Āboltiņa laikam nesaprot. Tas ir bīstams signāls visai sabiedrībai. Mēs atgriežamies 90. gados. Komisijas pārstāvjiem, kas ir balsojuši par to, es viņiem patiešām nepatīku. Es gaidu, lai Saeimas Kārtības rullī viņi izmaina to, ka Saeimā drīkst strādāt tikai cilvēks ar sarkaniem matiem. Ja tev nav sarkanu matu, tu nevari iet Saeimā. Lūk, šis būtu nākamais loģiskais lēmums šai komisijai. Viena cilvēka dēļ mainīt likumu ir slikta prakse. Āboltiņa izmanto varu tikai un vienīgi sev.

Artusam Kaimiņam un citiem deputātiem būs liegts filmēt parlamentā, ja izmaiņas Kārtības rullī tiks apstiprinātas Saeimas sēdē.

Skaties video un uzzini vairāk!

TOP komentāri

 • Iveta Kārkliņa
  +39 +39 0

  Iveta Kārkliņa

  Juridiskā komisija -redz cik ātri tiek atrasti risinājumi un grozījumi un to piemērošana, tautas kalpiem par labu,lai varētu mierīgi darīt savas tumšās lietiņas kuras jāslēpj no tautas..Nu tāds čūsku midzenis,..trūkst teksta .Ceru,ka nākošajās saeimas vēlēšanās vismaz puse tur neatgriezīsies arī Jūs tajā skaitā Āboltiņas kundze.
 • Ieva Ieva Ieviņa
  +15 +15 0

  Ieva Ieva Ieviņa

  Tā tas bija,Solvita palika aiz borta,bet novāca citu,lai pati tiek iekšā un vislaik koriģē,bet cik ilgi,beigas jau būs pateicoties tai Solvitai,arī visai vienotībai,tas jau skaidrs zināms!!!!Jānāk vietā ir kaut vai Kaimiņam,jo tā,kā ir tagad un,kā tiek pieņemts budžets pa nakti guļam un visi likumi,tās ir prātam neaptverami.NU CIK VAR TĀ TURPINĀTIES????Gan Artuss ko citu izdomās,attapīgs puika.Redz nav pie dūšas,ka mēs tauta redzam,kas tur notiek saeimā!!!!!
 • Man čista zb jau
  +12 +12 0

  Man čista zb jau

  Aprobežotā...tas viss ir tautai, lai redz ka strada 100 Latvijas gudrie... ka tik visu padarir neredzamu!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl