Abavniekos negaiss nodarījis postījumus kapos

Pievienot komentāru
Abavniekos negaiss nodarījis postījumus kapos
SKIRMANTE BAĻČŪTE, LNT ZIŅAS

Trešdien, 11. jūnijā, skatam paveras negaisa postījumi, kas otrdienas vakarā un naktī uz trešdienu izplosījies vairākās vietās Latvijā.

Kā novēroja LNT Ziņas, postījumi skāruši arī kapus Tukuma novada Abavniekos.

Iepriekš jau vēstīts, ka negaiss bijis Kurzemes centrālajā un ziemeļu daļā, kā arī šķērsoja lielu daļu Vidzemes. 

Saskaņā ar iedzīvotāju ziņoto vietām Vidzemes rietumu novados krita līdz trim centimetriem lieli krusas graudi. Vējš lauza un gāza kokus, kas vietām bloķēja ceļus un pārrāva elektrolīnijas.

Vidzemi skāra plašas un intensīvas lietusgāzes. Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) operatīvajiem datiem nokrišņu daudzums Alūksnē sasniedza 29,8 milimetrus (mm), Zvejniekciemā – 34,8 mm, Zosēnos – 37,6 mm, Priekuļos – pat 49,4 mm. Līdz ar to pāris stundu laikā vietām nolijusi vairāk nekā puse mēneša normas.

Lielākais nokrišņu daudzums Kurzemē, kas otrdien reģistrēts valsts novērojumu stacijās, bija 18 mm Ventspilī un 20 mm Stendē.

Jau ziņots, ka daudzviet Kurzemē krita lieli krusas graudi, kuru diametrs vietām sasniedza pat piecus centimetrus, savukārt vējš vislielākos postījumus radīja Tukumā un tā apkaimē, kur, iespējams, pāri brāzās virpuļviesulis.