”A to B Rollerski”: Spoku pilsētas apmeklējums un rančo balle

0 Komentāru
”A to B Rollerski”: Spoku pilsētas apmeklējums un rančo balle
Foto: Radoša apvienība Moodwork

Latviešu piedzīvojumi Aļaskā turpinās. Dokumentālās filmas “A to B Rollerski” filmēšanas grupa ar galveno varoni Raimondu Dombrovski priekšgalā viesojusies spoku pilsētā, izbaudījusi Montanas prēriju krāšņumu, satikusi vairākus Raimonda cīņu biedrus. Kā viņiem tur klājas, turpiniet lasīt portālā Skaties.lv ikdienas dienasgrāmatā pa taisno no Ziemeļamerikas!

”Otrdiena:

Sekojam vecajiem video ierakstiem un meklējam lokācijas vietas. Ierodamies Rimini – pilsēta, kas kartē atzīmēta kā Ghost Town. 26 gadu laikā, kopš Raimonds šeit bija pirmo reizi, nekas daudz nav mainījies. Ir dažas jaunas mājas, vairāk mašīnu, bet senas celtnes, tehnika un atmosfēra joprojām iepriekšējā. Centāmies uzmeklēt vīru, kas tur restaurēja automašīnas. Toreiz Raimondam viņš stāstīja, ka ar vienu no auto nopelnīs kaudzi naudas. Gribējām noskaidrot, cik tad viņš dabūja. Satikām dažus vietējos, kas centās palīdzēt. Uzzinājām, ka mūsu meklēto vīru sauc Tims, bet viņš jau vairākus gadus te vairs nedzīvo – izbraucis uz citām pilsētām.

Tālāk viesojamies pilsētā Basin. Raimonds izslēpo cauri, cilvēkus nesatiekam. Suni gan. Arī šai pilsētai ir tāda nomales un pamestības aura. Interesanti, visur veci auto.

Braucot cauri Montanas prērijām, atrodam St. John baznīcu, pie kuras filmējas grupa Guns n Roses, veidojot klipu dziesmai November Rain.

Piestājam parunāties ar kovbojiem. Ļoti sirsnīgi cilvēki. Uzzinām daudz jauna gan par steikiem, gan arī par to, kā tas steiks izaug.

Apmeklējam Virginia City vēsturisko muzeju, viss saglabājies no 1800. gadiem.

Trešdiena:

Iebraucam Yellowstone Nacionālajā Parkā. Ir daudz dzirdēts un redzēts par šo vietu, un beidzot te arī esam. Daba ļoti skaista – visur kaut kas kūp un vārās, vietām izšaujas geizeri. Milzīga platība ar dzīvniekiem, kas netraucēti un brīvi dzīvo savā ierastajā vidē. Mums bija tas gods redzēt grizli lāču mammu ar mazo lācēnu – tiešām iespaidīgs un skaists dzīvnieks. Man patīk lāči.

Pilns ar bizoņiem, bars šķērsoja ceļu un sanāca tos ļoti tuvu novērot.

Parks ir liels un visu mums diemžēl nav iespējams apskatīties. Braucam tālāk, un esam jau Jackson Hole. Šeit tiekamies ar Raimonda biatlona komandas biedreni, nolemjam paciemoties, parunāties un tad jau skriesim tālāk.

Sākam saprast, ka ceļojums strauji tuvojas beigām. Gaidām kanjonu!

Ceturtdiena:

Ierodamies Jackson Hole. Jauka, maza tūristu pilsēta – ir ko darīt gan ziemā, gan vasarā. Viesojamies pie Nancy un Hans. Nancy ar Raimondu kopā trenējās biatlonā. Uzzinot, ka esam šeit, ierodas arī Erich, kas arī ir bijis Raimonda komandā. Interesantas sarunas, intervijas un stāsti.

Nancy uzaicina mūs uz sava rančo pasākumu ”Turpin Meadow Ranch”. Brīnišķīga vieta ar skatiem uz kalniem un prērijām. Satiekam daudz interesantu cilvēku. Vakara noslēgumā – kantrimūzika pie liela ugunskura.

Ballīte pavisam nejausi iepazīstamies ar Aiden, kura stafetē kopā ar pieciem draugiem uz rollerslēpēm ir veikusi Alaska Highway – segmentu no tā paša ceļa, ko veica arī Raimonds. Viņi to izdarīja lielā ātrumā, visu cauru diennakti kāds rolleroja. Padalījāmies ar stāstiem un sarunājām interviju nākamajā dienā.

Izdodas ari sameklēt un satikt Martin Hagen. Viņš pagaidām ir vienīgais cilvēks, ko mums ir izdevies uzmeklēt no vecajiem video materiāliem. Atnākot uz interviju, Martinam ir mugura t-krekls no 1988. gada, ko viņš iegādājās, lai atbalstītu Raimondu. Pats Martins ir bijis olimpietis, tāpēc sarunas izvērtās ļoti interesantas.

Dodamies tālāk, iebraucam Utah, nomainās ainava un braucam tālāk.”

0 Komentāru