A to B Rollerski: Pārsteidzošā Arizona un Lielais kanjons

0 Komentāru
A to B Rollerski: Pārsteidzošā Arizona un Lielais kanjons
Radoša apvienība Moodwork

Mūsu varoņi turpina ceļu Arizonā, kur tiekas ar latviešu pāri, 1980. gados sastaptu veikala pārdevēju un izbauda Lielo kanjonu.

”Pirmdiena

Matīss, Jānis un Raimonds no rīta dodas iekšā kanjonā ar mērķi pāriet tam pāri. Distance – 42 km, lejā, taisni un tad augšā. 12 h trasē. Kājas mīkstas, bet pēc tumsas iestāšanās esam klāt. Arnis un Gvido tikmēr ar treileri brauc apkārt un sagaida mūs ar tikko gatavotu čili. Piedzīvojums ne pa jokam, skati tiešām ļoti iespaidīgi.

Dodamies tālāk pa Arizonu!

Otrdiena

Satiekam latviešus Daci un Pēteri. Arī viņi ceļo pa Ziemeļameriku. Saraustīta komunikācija un e-pasti vainagojas panākumiem, un viņi mūs pārtver tumsā uz ceļa pie Escalante. Pavadām jauku vakaru, daloties stāstos par piedzīvoto. Nākamo dienu pavadām, kopā filmējoties un vizinoties pa ļoti skaistām vietām.

Paldies Dacei un Pēterim – bija tiešām prieks!

Raimonds ilgi daudzināja Escalante. Kad tur ierodamies, saprotam, kāpēc. Tiešām skaista vieta, interesanti smilšakmens veidojumi, krasas, formas un viss pārējais. Unikāla vieta, tādu nav daudz.

Pa tumsu šķērsojam Utah un Arizona robežu. Tur vēl aizvien atrodas mazs dzērienu veikals, kurā 1988. gada Raimonds piestāja nopirkt alu. Paspējam tur ierasties darba laikā. Un neticami – aiz letes joprojām ir tā pati pārdevēja. Ļoti sirsnīga dāma. Viņai parādām veco videomateriālu. Ar smaidu sejā kundze to noskatās un atzīst, ka toreiz veikalam klājies labāk. Viņa pateicas mums par iespēju to redzēt un uzdāvina alu. Parunājamies, pastāstām, ko darām, pasniedzam dāvanas no Latvijas un dodamies tālāk.

Nakts tumsā ierodamies pie Lielā kanjona. Tumsa visapkārt, zvaigžņu radīta gaisma iezīmē blāvas klinšu kontūras. Redzēt grūti, bet zinām, ka milzenis ir tur.

Saullēkts atklāj nakts glabāto noslēpumu, mazliet aizraujas elpa, uzņemam foto un gatavojamies ceļam pāri bedrei.

Trešdiena

Skati neaprakstāmi, tas ir jāredz. Viens ir to redzēt no japāņu tūristu laukumiem malas augšā, pavisam kas cits – būt tur iekšā. Krāsas, kontūras un tekstūras nepārtraukti mainās, visu laiku gribas pacelt acis un skatīties apkārt, bet arī ir jādomā par to, kas notiek zem kājām.

Pieturamies pie maršruta galvenās takas, lai paspētu laikā noiet visu distanci. Vienā brīdī mazliet gan pavirzījāmies nost, lai apskatītos ūdenskritumu. Bija tā vērts. Paskatoties kartē, var saprast, cik daudz ir mazo kanjona sazarojumu, katrā no tiem ir kas jauns.

Pēc tumsas iestāšanās esam ārā no bedres. Labi, ka bija uzņemts gana daudz ogļhidrātu un pietika spēka to izdarīt.

Ceturtdiena

Arizonā bieži nelīst, bet mums bija iespēja pabūt arī lietū. Atkal krāsas un mākoņu formas. Šķiet, “krāsa” ir šobrīd ļoti izmantots vārds. Man patīk krāsas.

Pa tumsu ierodamies Organ Pipe National Monument. Auto gaismu apspīdēti, brīžiem parādās kaktusi. Lieli, ļoti lieli. Tā kā priede, bet tomēr kaktuss.

No rīta lec saule un atklāj patieso ainavu apkārt. Atkal kas pilnīgi jauns un neredzēts.

Tuksnesī neesam vieni – te ir daudz draugu.”

0 Komentāru