12 komentāri
“96% Latvijas iedzīvotāju netic, ka valsts viņiem vecumdienās nodrošinās pensiju” – pauž pētniece
F64

“Pēc Latvijas iedzīvotāju domām, pareģi un zīlnieki šķiet drošāks informācijas avots par varas pozīcijās esošajiem cilvēkiem – politiķiem, ministriem,” – tā pirmajā Sarunu festivāla LAMPA iesildošajā pasākumā, kas notika drošākajā mājā Cēsīs – Nacionālo bruņoto spēku bāzē -, pauda SKDS pētniece Ieva Strode. Tāpat sabiedrības viedokļu zinātāja pauda, ka absolūtais vairākums – 96% – iedzīvotāju netic, ka vecumdienās no valsts saņems pensiju.

Tāpat Sarunu festivāla pasākumā, kura galvenais temats bija Latvijas drošība, piedalījās arī Valsts prezidenta nacionālās drošības padomnieks Jānis Kažociņš, politoloģe un domnīcas ”Providus” pētniece Iveta Kažoka, mārketinga speciālists Jānis Polis un citi.

Ieskaties diskusijas dalībnieku spilgtākajās atziņās!

Foto: LETA

Jānis Kažociņš par militāro aizsardzību: ”NATO un Eiropas Savienībai ir divas dažādas lomas. NATO ir kinētiska, tā neiebiedē Krieviju. Krievija zina, ka 28 valstis nekad nevienosies uzbrukt Krievijai. Eiropas Savienība ir kas cits. Eiropas Savienība piedāvā atlernatīvu “putinismam”, un tas ir tas, kas viņus uztrauc. Tādēļ viņi dara visu, lai mēģinātu vājināt Eiropas Savienību.”

Jānis Kažociņš par karu: ”Mēs esam zaudējuši ticību paši savām vērtībām. Paaudzes, kas piedzīvojušas karu, ir aizsaulē, mēs nezinām, kas ir karš, un mēs nedrīkstam tādām domām ļaut iesēsties.”

 

LETA

Iveta Kažoka par valstiskumu: ”Es ticu, ka valsts drošības pamatgarants, blakus militārai aizsardzībai, ir sajūta, ka valsts ir mūsu kopīga lieta.”

Iveta Kažoka par personisko drošību: ”Kāpēc Dānija ir laimīgākā valsts pasaulē? Jo dāņi jūtas droši. Viņu personiskā drošība it nemaz nav apdraudēta. Viņi spēj daudz ko izdarīt ar savu dzīvi, jo nebaidās, ka zaudēs darbu, nesaņems pensiju un tamlīdzīgi.”

Iveta Kažoka par sabiedrības iesaisti: ”Sabiedrības līdzdalība jebkura jautājuma risināšanā, sākot no atkritumu savākšanas lielajās talkās līdz referendumiem, ir tas, kas mūs apgaismo par to, cik vienoties ir sarežģīti, un dod sajūtu, ka šī valsts un šis lēmums, ko esam pieņēmuši, ir svarīgi. Tas ir līdzīgi kā tomāti, kas ir pašu audzēti, ir daudz vērtīgāki kā tie, ko esam iegādājušies veikalā. Izprotot, cik grūti ir pārvaldīt šādu valsti kā Latviju.”

Iveta Kažoka par saliedētību: ”Papildus spēcīgajam militārajam spēkam, otrs, ne mazāk svarīgs faktors ir sabiedrības saliedētības spēks. Viens drauds ir vienaldzība, otrs – nepatika pret attiecīgo valsti un trešais ir aizvainojuma sajūta.”

 

LETA

Ieva Strode par sabiedrības uzticību: “Cilvēkuprāt, pareģi un zīlnieki šķiet drošāks informācijas avots par varas pozīcijās esošajiem cilvēkiem – politiķiem, ministriem.”

Ieva Strode par neuzticību valstij: ”96% Latvijas iedzīvotāju netic, ka valsts viņiem vecumdienās nodrošinās pensiju.”

Ieva Strode par sabiedrisko domu: ”Sabiedriskā doma varbūt nav labs ceļa rādītājs, bet ir labs ceļavējš.”

LETA

Jānis Polis par viltus ziņām: ”Absolūti lielāko vairākumu “fake news” rada mūsu tautieši, radi, draugi, paziņas ar mērķi izklaidēties vai nopelnīt naudu. Iemesls, kādēļ viņiem tas izdodas, ir tas, ka mēs nekritiski izvērtējam informāciju, ko lasām. Galvenās idejas – ka viss ir slikti, Latvija ir bedre, dzīve šeit ir drausmīga.”

Jānis Polis par viltus ziņām: ”Ja Jūsu “Facebook” lentē parādās informācija, ka 90% deputātu vēlas samazināt minimālo algu, visticamāk, ka tie ir meli. Domājiet līdzi. Izvērtējiet kritiski.”

Jānis Polis par kritisko domāšanu: ”Kritiskās domāšanas attīstība ir aizsardzības princips.”

Jānis Polis par situāciju valstī: ”Šodien ir absolūti labākais laiks, kāds Latvijā jebkad piedzīvots politiski un ekonomiski, neskaitot demogrāfiju. Esmu absolūti līdzatbildīgs šajā demogrāfiskajā krīzē.”

TOP komentāri

 • riks

  riks

  Es arī neticu, ka vecumdienās no Latvijas saņemšu kādu pensiju, tādēļ strādāju nelegāli un nodokļus nemaksāju.
 • es
  +8 +7 -1

  es

  100 ,,gudrās galvas,, visu laiku skandina, ka nav naudas....mūs izspiež kā citronus...uzkrājumiem līdzekļi neatliek...tad kur lai rodās nauda pensijām, ja mūk pēdējie strādātspējīgie cilvēki?
 • Aija
  +7 +5 -2

  Aija

  Nu tas tad laikam arī ir iemesls, kāpēc cilvēki nemaksā nodokļus, bet krāj "zeķē'" . Vismaz kaut kā sevi nodrošina. Labi tas nav, bet vai ir kāda cerība?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl