“900 sekundes” skaidro, kurš atbild par ķibelēm ar skūteri – to saimnieki vai iznomātāji?

3 komentāri

Sociālajos medijos cilvēki dalās ar attēliem, kuros redzami salūzuši skrejriteņi, piebilstot, ka ir gūtas arī traumas bojātā skūtera dēļ, tāpēc “900 sekundes” centās noskaidrot, kurš atbild par ķibelēm ar skūteri – to saimnieki vai iznomātāji?

“Esiet uzmanīgi ar veciem nomas skrejriteņiem!” – ar minēto teikumu kāds sociālo tīklu lietotājs brīdina citus, ka nolietotākie skrejriteņi mēdz salūzt. Esot arī cilvēki, kuriem skrejritenis pārlūzis brauciena laikā.

“Tas mazais skrejriteņa ritenis atsitas pret to apmali, un tur ir diezgan liels trieciens,” stāsta “Fiqsy” vadītājs Māris Avotiņš.

Skrejriteņu nomas kompānijas “Fiqsy” vadītājs norāda, ka nomas skrejriteņi tiek lietoti ļoti skarbi. Ja brauciena laikā skrejritenis salūst, kompānija tomēr pret skrejriteņu nomniekiem nevēršas.

Māris Avotiņš, “Fiqsy” vadītājs

“Šobrīd mēs to uztveram, ka tā ir mūsu atbildība, ka skrejritenis ir kārtībā. Mēs viņu savācam uz ielas, sataisām, lai var atkal braukt.”

Parasti skrejriteņu nomu noteikumos paredzēts, ka pirms katras nomāšanas ir vizuāli jāpārbauda skrejriteņa stāvoklis, jānotestē bremzes un jāpārliecinās, ka gaismas ir iedegtas. Nomnieks, uzsākot braukšanu, apliecina, ka skrejritenis ir pārbaudīts un bijis atbilstošs braukšanai.

Pēc konkrētā bojājuma mēdzot būt diezgan viegli saprast, kas būtu bijis tas iemesls, kāpēc šis bojājums radies.

Skūteru nomas kompānijas “Bolt” pārstāvis norāda, ka domstarpību gadījumos eksperti parasti spēj noteikt, kāpēc skūteris ir cietis. Ierasti negadījumu iemesls ir vadītāju braukšanas stils.

“Kā šis lietotājs brauc, nu tā jau ir viņa atbildība. Tik tālu mēs nevarēsim to izkontrolēt,” saka “Bolt” reģionālais vadītājs Kārlis Ķezberis.

Līdz šim pret kompāniju neesot vērsušies cilvēki, prasot atlīdzību par kādu traumu pēc negadījuma. Taču, ja ir gūta trauma, pamatīgāki sasitumi, ir jāsauc policija un jāinformē nomas pārstāvji. Tādā gadījumā policija noteiks atbildīgo, kuram būs jāuzņemas ārstniecības un citu izdevumu segšana.

Savukārt gadījumos, kad tiek bojāts trešās puses īpašums, kompānijas ir apdrošinājušas skūterus. Piemēram, ja skūtera braucējs apskādēs kādu auto, tad izdevumus segs apdrošinātāji.

3 komentāri