90% skolēnu ir stājas problēmas, akcentē mediķi

Komentāri
90% skolēnu ir stājas problēmas, akcentē mediķi
FOTO: LETA

Tādas muguras problēmas, kuras nevaram precīzi paredzēt, ir tikai muguras trauma, dažas iedzimtas un onkoloģiskās saslimšanas. Pārējās muguras slimības var novērst profilakses un pareiza dzīvesveida rezultātā, akcentē ārste neiroloģe Dace Bērziņa.

Viņas novērojumi liecina, ka 90% skolēnu ir stājas problēmas, kas pēcāk ir cēlonis izmaiņām mugurkaulā. Ārste norāda, ka viena no sliktākajām pašdarbības metodēm muguras sāpju ārstēšanā ir medikamentu lietošana bez ārsta izdotas receptes, turpinot iesākto, kas ir izprovocējis saslimšanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ārste uzskata, ka izpratnes pamats par muguras sāpju cēloņiem ir jāieliek ģimenē, pievēršot nopietnu uzmanību bērnu stājai, jo jau pusaudžu vecumā novērotās sāpes mugurā ir sekas nepareizajai stājai vai nepareizajam mugurkaula daļu noslogojumam.

“Mugurkauls pareizos izliekumus iegūst ap sešu gadu vecumu, tādēļ vecāku ziņā ir noteikt atvases dzīvesveida ritmu – cik ilgu laiku bērns pavadīs pie datora vai televizora, ar kādu sporta veidu nodarbosies, jo ir tādi sporta veidi, kas mugurkaulu nostiprina, bet ir tādi, kas to bojā. Novērojumi liecina, ka jau agrīni parādās arī nopietnākas mugurkaula saslimšanas kā spondiloartroze, spondilolistēzes, starpskriemeļu disku velvēšanās, trūces un tam pavadošas citas mugurkaula izmaiņas. “Tieši muguras noslogojumam un laicīgai korsetes nostiprināšanai būtu jāpievērš uzmanība skolas vecuma bērniem un pusaudžiem”, akcentē ārste Dace Bērziņa.

Viņas novērojumi liecina, ka aptuveni 90% skolas vecuma bērniem no 7-19 gadiem jau ir stājas problēmas, kādēļ agrīnā vecumā pusaudžiem nepieciešama ārstu palīdzība muguras sāpju novēršanai. Diska trūces, kā pamata iemesls sāpošajām mugurām, ir reti. Biežāk tās ir izmaiņas locītavās, kas atrodas blakus šiem izslīdējušiem diskiem.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl