9. maijā neliegs ziedu nolikšanu Uzvaras parkā

10 komentāri
9. maijā neliegs ziedu nolikšanu Uzvaras parkā
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

9. maijā pašvaldība neliegs ziedu nolikšanu Pārdaugavā pie pieminekļa padomju karavīriem, aģentūra LETA noskaidroja Rīgas domē.

Pašvaldība skaidro, ka piekļuve piemineklim būs daļēji ierobežota, taču tā nebūs slēgta, proti, apmeklētāji varēs kontrolētā veidā iekļūt teritorijā un notikt ziedus.

Lai neveidotos drūzmēšanās, iedzīvotāju kustību pieminekļa teritorijā uzraudzīs un kontrolēs Valsts policija un Rīgas Pašvaldības policija. Pieminekļa apkārtnes daļējai norobežošanai tiks izmantotas barjeras, kuru uzstādīšanas mērķis ir efektīvāka cilvēku plūsmas kontrole.

Situācija esot skaidrota arī domes frakcijām.

Savukārt Latvija Krievu savienība (LKS) pēc tās frakcijas vadītāja Miroslava Mitrofanova tikšanās ar Rīgas mēru Mārtiņu Staķi (PP) savā “Facebook” kontā publicējusi informāciju, ka 9. maijā ikviens varētu netraucēti nolikt ziedus pie Rīgas atbrīvotāju pieminekļa.

LKS  norāda, ka piemineklim būšot iespēja tuvoties pa centrālo aleju.

Partijas pārstāvji aicina cilvēkus neuzkavēties pie pieminekļa, lai ikvienam dotu iespēju nolikt ziedus.

LETA jau ziņoja, ka šogad organizēti 9. maija pasākumi Pārdaugavā nenotiks, aģentūru LETA iepriekš informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvalde.

Rīgas pilsētas izpilddirektora pienākumu izpildītāja Elīna Trautmane kopā ar drošību uzraugošajām iestādēm un citām atbildīgajām pašvaldības amatpersonām nolēmusi, ka pieeja padomju armijas karavīru piemineklim 8. un 9. maijā tiks ierobežota, kā arī Uzvaras parka apkārtnē tiks noteikti satiksmes ierobežojumi, par kuriem informāciju sniegs atsevišķi.

Epidemioloģiskās drošības dēļ šogad organizēti pasākumi pie pieminekļa nenotiks, tādēļ pašvaldība aicina cilvēkus būt atbildīgiem, nepulcēties, ievērot noteiktās prasības un neradīt apdraudējumu sev un citiem.

Jau ziņots, ka patlaban, Covid-19 pandēmijas laikā, publiski pasākumi ir aizliegti, bet piketi atļauti līdz 10 cilvēkiem.

Rīgā katru gadu norisinās vairāki pasākumi, kas veltīti Krievijā svinamajai “Uzvaras dienai” un nacisma sagrāvei, kā arī Otrā pasaules kara upuru piemiņai. Pēdējos gados viens no pasākumu rīkotājiem ir bijusi biedrība “9maijs.lv”.

10 komentāri