63 komentāri
86 gadus vecam Amerikas latvietim liedz uzturēties Latvijā, jo viņš ir pārāk vecs
Foto: Arnis Krauze, TV3

Amerikas latvietis Georgs Ričijs dzīves nogalē nolēmis pārcelties uz dzīvi Madonas rajonā, lai sakoptu sievas senču īpašumu. Uzreiz pēc ierašanās Latvijā viņš sācis kārtot pilsonības dokumentus – izgājis virkni medicīnas pārbaužu, dabūjis apstiprinājumu, ka viņš iepriekš nav sodīts utt. Taču tagad var gadīties, ka viņa lolotais sapnis par vecumdienām Latvijā izgāžas.

Jau ziņojām, ka sirmgalvja vecāki uz Ameriku izceļoja vēl tālajā 1903. gadā, jo Georga tēvs neesot vēlējies dienēt cara armijā. Tagad Georgs, sirmgalvis cienījamā 86 gadu vecumā, jau pāris nedēļas kopj senču īpašuma apkārtni un iekārto savu vagoniņu. Tāpat Georgam izdevies sazināties ar saviem radiniekiem.

Patlaban Georga mājvietā Liezēres pagastā ir ievilkta elektrība, un tur pacelts arī  Latvijas karogs, kā tas šeit esot bijis līdz 1940. gadam. Georgs grasās iegūt arī Latvijas pilsonību, un tagad notiek ”papīru kārtošana”. Pirms dažām dienām Georgam Latvijā pievienojusies arī sieva – pirmā kopīgā vasara Latvijā bija iecerēta kā Georga dāvana savai dzīvesbiedrei abu 60 gadu kāzu jubilejā. Taču tagad pavisam iespējams, ka šis sapnis var izgāzties.

Madonas Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) nav pieņēmusi Georga iesniegumu uzturēšanās atļaujas pagarināšanai. Iemesls – kopā ar to ir jāiesniedz arī veselības un dažādu negadījumu apdrošināšanas polise. Lai arī Georgs izgājis virkni veselības pārbaužu, izskaidrojis PMLP pārstāvjiem to, kā dzīves laikā viņam izdevies veikt ievērojamus uzkrājumus, apdrošināšanas polisi viņam nav izdevies iegūt, un līdz ar to PMLP iesniegumu noraidījusi. Proti, visas apdrošināšanas kompānijas Madonā ir atteikušas dzīves spara pilnajam kungam, jo maksimālais termiņš, kad tādas tiek izsniegtas, ir 80 gadu.

PMLP skaidrojums: 86 gadus vecajam Amerikas latvietim ir trīs iespējas, kā palikt Latvijā

Proti, ASV dzīvojošais latvietis, kurš izlolojis sapni vecumdienas pavadīt Latvijā, var: 1. Iegūt uzturēšanās atļauju; 2. Iet repatriācijas ceļu; 3. Kļūt par Latvijas pilsoni. Vairāk lasi šeit!

 

Foto – Georga mājas Madonas pusē!

Foto: Ieva Vārna, Skaties.lv

Foto: Ieva Vārna, Skaties.lv

Foto: Ieva Vārna, Skaties.lv

Foto: Ieva Vārna, Skaties.lv

Foto: Arnis Krauze, TV3 Ziņas

Foto: Arnis Krauze, TV3 Ziņas

TOP komentāri

 • vēlētāja
  +45 +45 0

  vēlētāja

  86 vēl nav vecs. Vecs ir tāds,ka nevarīgs, neizdarīgs un tas var būt arī 20-30 gadu vecumā. Viņš ir spara pilns. Lepoties vajadzētu, ka tāds atgriežas Latvijā. Kauns valdībai.
 • Nu gan
  +42 +42 0

  Nu gan

  ārprāts,te taisās melnos no Āfrikas uzņemt,izmitināt,nodrošināt,bet latvieti,kurš atgriežas senču zemē,pašam nopelnīti līdzekļi mūža laikā,to nevajag,ārprātīgos,perversos praidistus ar atplestām rokām,bet īsteno,normālo latvieti sūta tālāk, mūsu valdībā debīli galīgi palikuši,citas diagnozes nav.
 • Gunta
  +42 +42 0

  Gunta

  Ak, cik žēl,ka pilnīgi nekas nemainās tai mūsu Latvijā! Pilnīgi raudiens nāk! Cienījamiem,godājamiem latviešiem Latvijā nav vietas.....sviests kaut kāds!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl