Komentāri
86 gadus vecajam Amerikas latvietim ir trīs iespējas, kā palikt Latvijā
Foto: Arnis Krauze, TV3

86 gadus vecajam Georgam Ričijam, kuram apdrošināšanas kompānijas atteikušas izsniegt polisi ievērojamā vecuma dēļ, bet kurš vēlas iegūt uzturēšanās atļauju Latvijā, faktiski ir trīs iespējas, kā to izdarīt, saprotams pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) pārstāvju skaidrojuma portālam Skaties.lv.

Proti, ASV dzīvojošais latvietis, kurš izlolojis sapni vecumdienas pavadīt Latvijā, var: 1. Iegūt uzturēšanās atļauju; 2. Iet repatriācijas ceļu; 3. Kļūt par Latvijas pilsoni.

Lai arī PMLP nekomentē konkrēto gadījumu, šie ir trīs veidi, kā var rīkoties Georgs Ričijs.

Jau ziņojām, ka Georgs Ričijs dzīves nogalē nolēmis pārcelties uz dzīvi Madonas rajonā, lai sakoptu sievas senču īpašumu. Uzreiz pēc ierašanās Latvijā viņš sācis kārtot pilsonības dokumentus – izgājis virkni medicīnas pārbaužu, dabūjis apstiprinājumu, ka viņš iepriekš nav sodīts utt. Taču tagad var gadīties, ka viņa lolotais sapnis par vecumdienām Latvijā izgāžas, jo viņam ir grūtības iegūt uzturēšanās atļauju sava vecuma dēļ.

Tāpat PMLP pauž, ka neatbild par integrāciju un to, kāda ir Latvijas reemigrācijas un tautiešu piesaistīšanas politika. “Esam papīru izpildītāji, bet ne likuma izveidotāji,” portālam Skaties.lv pauda PMLP pārstāve.

Viņa norādīja, ka pilsonības iegūšana latviešiem ir vienkārša, ir tikai jāpierāda, ka saknes ir Latvijā. To iespējams izdarīt, uzrādot arhīvu dokumentus, kas to apliecina.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl