1 komentārs

Latvijas iedzīvotāji ir pārāk optimistiski par savu gaidāmo pensiju, liecina nesen veikta pētījuma dati.

80% aptaujāto darbspējīgā vecumā uzskata, ka viņu nākotnes pensijai vajadzētu būt vismaz 3/4 apmērā no līdzšinējas algas. Naudas izteiksmē tie ir vidēji 885 eiro. Bet pensijas vidējais apmērs šobrīd ir 279 eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vairāk nekā puse pētījuma dalībnieku atzina, ka pensijai nekrāj. 71% galvenokārt paļaujas uz valsts nodrošinātu vecuma pensiju. Kura, brīdina eksperti, nebūs liela.

Kristaps Kopštāls, “Swedbank Atklātais pensiju fonds” valdes loceklis

Šī iedzīvotāju struktūra Latvijā nav tā labvēlīgākā. Šobrīd uz vienu pensionāru ir divi strādājošie. Tas nozīmē, ka divi strādājošie šobrīd uztur vienu pensionāru. Nākotnē situācija, ņemot vērā demogrāfiskos apstākļus, varētu kļūt vēl sliktāka. Un tas, protams, nedod pamatu cerēt uz augstām valsts pensijām.

Rietumvalstīs, kur ir vairāk iedzīvotāju, šī proporcija ir daudz labāka: vienu pensionāru uztur četri strādājošie. Pašlaik Latvijā darbojas trīs pensiju līmeņi. Pirmais – visiem, otrais – obligātās iemaksas tiem, kas dzimuši pēc 1970. gada. Un trešais – brīvprātīgais.

 

Video: LNT Ziņu sižets

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl