84% iedzīvotāju amatpersonu uzpirkšanu uzskata par izplatītu parādību

0 Komentāru
84% iedzīvotāju amatpersonu uzpirkšanu uzskata par izplatītu parādību
FOTO: LETA

84% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka valsts amatpersonu uzpirkšana ir izplatītākā parādība uzņēmumu savstarpējo attiecību kārtošanā jeb reiderisma gadījumos, savukārt policijas darbam uzticas vien 30%, bet prokuratūras un tiesu darbam vēl mazāk – attiecīgi 19% un 18%, liecina “SKDS” veiktā aptauja.

Tāpēc, lai veicinātu reiderisma problēmu apzināšanu, analīzi un izpratni, biedrība Stratēģiskās pētniecības un vadības centrs sadarbībā ar augstskolām izsludina zinātniski pētniecisko darbu konkursu studentiem Reideri nāk!

Saskaņā ar SKDS veikto aptauju, aptuveni trešdaļa – 34% – Latvijas iedzīvotāju domā, ka reiderisms ir izplatīta parādība Latvijā.

Savukārt, vaicāti par konkrētiem darbībām, ko visbiežāk izmanto reideri savu mērķu realizācijā, aptaujātie respondenti norāda uz vēl lielāku izplatību: 36% respondenti atzīst, ka Latvijas biznesa vidē izplatīta parādība ir uzņēmumu prettiesiska pārņemšana, 55% par izplatītu parādību uzskata nepamatotu prasību celšana tiesā, 63% – darboties spējīgu uzņēmumu novešanu līdz maksātnespējai, kamēr lielākā daļa – 84% norāda uz nepieciešamību uzpirkt atbildīgās valsts amatpersonas.

Tajā pašā laikā sabiedrības uzticība reiderismā iesaistītajām atbildīgajām iestādēm ir ļoti zema – tam, ka policija kalpo sabiedrības interesēm un savus pienākumus pilda labi, tic 30%, prokuratūras darbam uzticas 19% iedzīvotāju, bet tiesai – 18%.

SKDS aptauja notika 2016.gada janvārī – februārī, un tajā piedalījās 1005 Latvijas pastāvīgie iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem visā Latvijā.

Lai veicinātu reiderisma problēmu apzināšanu, analīzi un izpratni par reiderisma shēmu dažādajiem izpausmes veidiem biedrība Stratēģiskās pētniecības un vadības centrs sadarbībā ar augstskolām izsludina zinātniski pētniecisko darbu konkursu studentiem Reideri nāk!

Ar konkursa nolikumu var iepazīties šeit! 

0 Komentāru