Komentāri

Lai arī 8. marts Latvijā sen nav oficiāla svētku diena, tirgotāji atzīst, ka šajā dienā joprojām pārdod visvairāk ziedu. Un nesen veikta aptauja rāda, ka trīs ceturtdaļas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju rīt sieviešu dienu svinēs. Citi gan iebilst, sakot, šie it kā nevainīgie svētki īstenībā esot Krievijas maigās varas izpausme.

Jau kopš ceturtdienas ziedu vairumtirdzniecības vietās valda pamatīga kņada. Viena pēc otras piebrauca smagās mašīnas – pilnas ar ziediem. Bāzes darbinieki kastes ar dažādu šķirņu puķēm krāva vairākos stāvos, lai klientiem būtu ērtāk izvēlēties.

”Šis ziedu tirgotājiem ir peļņas laiks – vislabākā diena gadā, otrajā vietā ir Valentīna diena,” stāsta uzņēmuma Ziedu ekspresis vadītājs Edgars Jurkēvičs.

Populārākie ziedi 8. martā ir tulpes un rozes. Šogad sieviešu diena iekrīt svētdienā, tāpēc jau piektdien vīrieši steidza apsveikt darba kolēģes.

Pēc neatkarības atjaunošanas 8. marta svinēšana Latvijā zaudēja savu popularitāti. Taču gluži vai renesansi šis datums piedzīvoja pēc Saskaņas centra nākšanas pie varas Rīgā. 2007. gadā pēc saskaņiešu iniciatīvas Sieviešu diena atkal kļuva par oficiāli atzīmējamiem svētkiem.

TNS nule kā veiktais pētījums liecina, ka 74 procenti ekonomisko aktīvo iedzīvotāju plāno atzīmēt sieviešu dienu. 23 procenti atbildējuši, ka neatzīmēs. Pārsvarā cilvēki plāno svinēt mājās pie svētku galda.  ”Mūsu ikgadējie pētījumi liecina, ka 8. marta popularitāte nepieaug un tie noteikti nav populārākie svētki valstī – populārāki ir Ziemassvētki vai Līgo,” norāda TNS Latvija Klientu atbalsta vadītāja Alise Lāce.

Starptautiskās sieviešu dienas pirmsākumi rodami vairāk nekā gadsimtu senās cīņās par sieviešu tiesībām. Padomju Savienība šo datumu izmantoja ideoloģiskiem mērķiem. Laikā, kad sieviešu līdztiesība un veselības aprūpe realitātē bija kritiskā līmenī un uzlabojumi netika veikti, ar 8. marta kultu tika radīts iespaids par pretējo.

Kultūras socioloģi Dagmāru Beitneri sarūgtina, ka sievietes Latvijā skumst pēc 8. marta, kas PSRS laikā bija iemesls iedzeršanai kolektīvā. Sievietēm 8. martā būtu jāapzinās, ka katra līdztiesības forma vēsturē bija jāizcīna.

Beitnere ir pārliecināta, ka patlaban Krievija 8. martu izmanto savu politisko mērķu sasniegšanai.

Šogad 8. martā vairākās vietās Latvijā notiks svētku pasākumi. Piemēram, sieviešu rallijs, koncerts Rīgas Centrāltirgū. Nacionālo bruņoto spēku orķestra koncerts Tev vienīgajai ne pa jokam saniknojis vienu no Nacionālās apvienības politiķiem Jāni Iesalnieku.

Savā Twitter kontā viņš Latvijas armijai aizrādījis, ka 8. marta tradīcija ir tikai postpadomju valstīs, kā arī sociālistu partijām. Armija savukārt ieteikusi Iesalniekam apskatīties šīs dienas izcelsmi un patieso jēgu.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl