7500 bāreņu – tik daudz bērnu Latvijā ir palikuši bez vecāku gādības

3 komentāri

Latvijā pēdējo piecu gadu laikā pamazām sarūk to bērnu skaits, kuri palikuši bez vecāku gādības. Tomēr 7500 bērnu joprojām ir bez ģimenes. Un jo bieži sabiedrība nav gatava pieņemt savā ģimenē svešu bērnu aizspriedumu dēļ. Lai pievērstu šim jautājumam vairāk uzmanības, Latvijas lielākās kristīgās konfesijas šīs nedēļas nogalē jau otro gadu rīko īpašu Bāreņu svētdienu.

Daces Ģertrūdes audžudēlam Andrejam ļoti patīk “šiverēt” pa virtuvi – pagatavot mammai kafiju vai svētdienas rītā uzcept savu firmas ēdienu – plānās pankūkas. Viņi iepazinās bērnu namā pirms nepilniem diviem gadiem, un Andrejs uzreiz nosaucis Daci par mammu, kaut gan tik lielu – 12 gadīgo puiku – viņai nebija domājusi ņemt. Pirms tam sieviete bija audžumamma tikai diviem maziem bērniem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skaties foto:

Dacei Ģertrūdei ir divas meitas, no kurām viena jau dzīvo pastāvīgu dzīvi. Pēc mēnešiem trijiem, kad Andrejs kļuva par viņas audžudēlu, puikam pazuda vilka skatiens, viņa stāsta, pēc tam pats atmeta smēķēšanu. Šobrīd viņai ir divi bērni ar uzvedības grūtībām. Viens no viņiem nav juridiski brīvs, tāpēc otrā zēna seju filmēt nedrīkst.

Latvijā 7500 tūkstoši bērnu ir palikuši bez vecāku gādības, bet pusotrs tūkstotis no viņiem dzīvo bērnu namos. No šiem bērniem lielākā daļa ir vecuma no četriem līdz 18 gadiem. Viņus arī mazāk vēlas adoptēt vai pieņemt audžuģimenē. Latvijas lielākās konfesijas nolēmušas šim jautājumam pievērst sabiedrības uzmanību, jo par šo jautājumu nav  jākautrējas runāt.

Skaties video:

TOP komentāri

 • .... ......
  +2 +2 0

  .... ......

  Kāpēc ārzemēs dzīvojošajiem latviešiem neļauj adoptēt? Latvijā bērnus cilvēki nevar atļauties.
 • zancene
  0 0 0

  zancene

  Nu ko lai saka,tad atvieglojat nosacijumus lai bernus varetu adoptet jo pie tik drastiskiem noteikumiem nav normali adoptet.Un tad brinas ka berni aug vieni,zinu daudzas gimenes kas to veletos no sirds.
 • .... ......

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl