74% Latvijas iedzīvotāju ir “ledusskapja virināšanas sindroms”, liecina aptauja

0 Komentāru
74% Latvijas iedzīvotāju ir “ledusskapja virināšanas sindroms”, liecina aptauja

Daudziem iedzīvotājiem piemīt tā sauktais “ledusskapja virināšanas” sindroms, liecina LG Electronics veiktā aptauja.

Iedzīvotāju aptauja, ko veica LG Electronics (LG), liecina, ka 74% Latvijas iedzīvotāju mēdz bez jebkāda konkrēta iemesla atvērt ledusskapja durvis. Šāda rīcība bieži tiek dēvēta par ledusskapja virināšanas sindromu, un to var izraisīt, nogurums, neapzināts ieradums vai vienkārši garlaikošanās. Lai gan lielākā daļa respondentu norādīja, ka tā rīkojas tikai īpaši liela noguruma brīžos, 37% aptaujāto atzina, ka vismaz vienu reizi nedēļā ledusskapi atver bez īpaša iemesla.

Interesanti, ka šāda uzvedība visbiežāk sastopama gados jaunāko iedzīvotāju vidū, proti, 96% respondentu vecuma grupā 18-25 atzīst, ka mēdz bezmērķīgi atvērt savu ledusskapi. Turklāt 15% respondentu tas ir ikdienas paradums. Lai gan gados vecāku respondentu vidū (vecuma grupā 35-55) šīs paradums ir retāk sastopams, vidēji 26% atzīst, ka tā rīkojas vismaz reizi nedēļā.

Varētu šķist, ka īslaicīga ledusskapja durvju atvēršana nav nekas nozīmīgs, tomēr pētījumi liecina, ka durvju atvēršana veido 7% no ierīces kopējā enerģijas patēriņa. Kad ledusskapja durvis ir atvērtas, aukstais gaiss, kas saglabā pārtiku svaigu, izplūst un tā vietā no telpas ieplūst siltais gaiss. Ledusskapja kompresoram pēc tam ir jāizdzen aukstais gaiss un jāatjauno normāla temperatūra, kas palielina ikmēneša enerģijas rēķinu.

Aptauja veikta 2016.gada augustā sadarbībā ar Snapshoot, aptaujājot 507 respondentus Latvijā vecumā no 15 līdz 55 gadiem.

0 Komentāru