Komentāri
71% iedzīvotāju par vislielāko bērnu problēmu uzskata atkarību no alkohola, narkotikām un datorspēlēm
FOTO: Flickr

Šodien visā pasaulē svin bērnu aizsardzības dienu, lai pievērstu uzmanību sāpīgam jautājumam – vardarbībai pret bērniem. Pētījumu aģentūras TNS veiktā aptauja liecina, ka par vislielāko bērnu problēmu tiek uzskatītas dažādas atkarības – alkohols, narkotikas un arī datorspēles.

Šīs problēmas par smagākajām atzīst 71% aptaujāto. Kā citas problēmas, ar kurām saskaras bērni Latvijā, iedzīvotāji nosaukuši ierobežotas brīvā laika pavadīšanas iespējas jeb 31%, citu cilvēku vardarbību 20%, vecāku vardarbību 18%, kā arī pedagogu negatīvo attieksmi pret bērniem bērnudārzos un skolās 17%.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

4% iedzīvotāju nosaukuši kādu citu problēmu, bet 1% atbildi par šo tematu nesniedza.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl