Komentāri
7 tūkstoši – tik daudz latviešu bērnu jau mācās Lielbritānijas austrumu daļas sākumskolās
Georgie Pauwels / Flickr

Lielbritānijas austrumdaļas sākumskolās, uz kurieni pārsvarā emigrējuši no Latvijas aizbraukušie, mācās ap septiņiem tūkstošiem bērnu, liecina Latvijas Universitātes Migrācijas un diasporas pētījumu centra publiskotā pētījuma dati.

Pētnieku skatījumā, aizbraukušo vēlme savas mazās atvases iekārtot skolā iespējami tuvu darbavietai, kas visbiežāk ir mazkvalificēti darbi ražošanā un lauksaimniecībā, iezīmē risku bērnu izglītības iespējām nākotnē. Tam paši bērnu vecāki gan nepiekrīt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Taču vēl lielāks risks esot Latvijas skolu nespēja un neprasme strādāt ar tiem bērniem, kas atgriežas Latvijā un dzimuši laulībā, kurā dzīvesbiedrs ir citas rases un arī citādas reliģijas pārstāvis. Skolotāji bieži vien ne tikai nespējot mazināt rasisma izpausmi skolēnu vidū, bet pat paši mēdzot būt aizspriedumaini.

Latviešu imigrantu bērniem Anglijā pārsvarā ir sliktas izaugsmes iespējas, secināts pētījumā

Latvieši Anglijā apmetas uz dzīvi noteiktās vietās ar noteiktu ekonomisko vēsturi un specifisku darba tirgu, ar relatīvi mazām algām un mazkvalificētu darbaspēku. Šie visi faktori ir arī saistīti ar izglītības kvalitāti un skolu līmeni šajās pašvaldībās, kas savukārt ir iespējami saistīts ar bērnu ar latviešu kā pirmo valodu relatīvi zemākiem sasniegumiem skolā un kopējo izglītības līmeni un no tā izrietošajām nākotnes iespējām.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl