66% Latvijas iedzīvotāju ir pret bēgļu uzņemšanu Latvijā

1 komentārs
66% Latvijas iedzīvotāju ir pret bēgļu uzņemšanu Latvijā
FOTO: LETA

Eiropas Komisija (EK) šodien, 13. maijā, plāno iepazīstināt ar savu stratēģiju Eiropas Savienībai (ES) par bēgļiem. Viens no pretrunīgākajiem priekšlikumiem saistīts ar bēgļu kvotu ieviešanu, pret ko iebilst gan Latvija, gan vairākas citas valstis. Neoficiāla informācija no Briseles liecina, ka obligātās bēgļu kvotas rada šķelšanos ES.

Pētījumu aģentūras TNS veiktā aptauja liecina, ka 18% Latvijas iedzīvotāju pozitīvi vērtē iespēju, ka Latvijā varētu vairāk uzņemt bēgļus, nosakot kvotas. Tomēr vairākums – 66% ir pret to. 16% iedzīvotāju nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

No tiem, kuri bēgļu kvotu ieviešanu vērtē negatīvi, visvairāk ir tādu, kuri uzskata, ka Latvijas valstij iesākumā jāpalīdz Latvijas iedzīvotājiem un tikai pēc tam citiem (28%).

Tālāk seko apsvērums, ka šāds solis Latvijas valsts budžetam radīs papildu izdevumus (12%). Tāpat tiek spriests, ka Latvijā jau ir daudz bēgļu un vairāk nav nepieciešams (10%), minēti arī iebildumi pret citu kultūru, reliģisko pārliecību vai pat pret rasi, kas neintegrētos Latvijas sabiedrībā (7%).

Kā iemesls minēts arī tas, ka Latvija nespēj uzņemt bēgļus, jo nav atbilstoša ekonomiskā nodrošinājuma un integrācijas politikas, sabiedrība tam nav gatava. Vēl 5% domā, ka lielāka patvēruma meklētāju uzņemšana var radīt problēmas, kā arī apdraudējumu sabiedrībai un ekonomikai.

Kritiskākā situācija patlaban izveidojusies Vidusjūras reģionā. Cenšoties bēgt uz Eiropu, šogad bojā gājuši 1800 cilvēki. Tas ir gandrīz deviņas reizes vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn. Itālijā, Grieķijā un Spānijā šogad ieradušies aptuveni 65 000 cilvēku.

Arī interese nonākt Latvijā arvien pieaug, taču uz Eiropas fona apjoms ir niecīgs. Pērn nelegālo imigrantu skaits sasniedza 139 cilvēkus, gandrīz trīs reizes pārsniedzot 2013. gada līmeni.

Savukārt, patvērumu prasīja 364 cilvēki jeb divas reizes vairāk nekā iepriekšējā gadā. Statuss, kas ļauj šiem cilvēkiem palikt Latvijā, tiek piešķirts vien nelielai daļai.

1 komentārs