64% uzskata, ka Latvijas iedzīvotājiem piemīt uzņēmēja gēns

Pievienot komentāru
64% uzskata, ka Latvijas iedzīvotājiem piemīt uzņēmēja gēns
FOTO: Flickr

Vairums – 64% – iedzīvotāju uzskata, ka Latvijas iedzīvotājiem piemīt uzņēmēja gēns, kamēr pretējās domās ir tikai 36% respondentu, liecina Grand Credit veiktā ekonomiski aktīvo cilvēku aptauja.

Aptuveni trešā daļa (35%) respondentu norāda, ka būt uzņēmējam nozīmē brīvību, neatkarību un iespējas pašam noteikt savu dzīvi, tajā pašā laikā atzīstot (32% respondentu), – par uzņēmēju nevar būt jebkurš, biznesā vajadzīgi cilvēki ar uzņēmēja gēnu. 15% respondentu atzīst, ka būt par uzņēmēju nav viegli – jo nākas rūpēties ne tikai par sevi, bet būt atbildīgam arī par visiem darbiniekiem.

Gandrīz puse (48%) respondentu atzīst, ka būtu gatavi kļūt par uzņēmējiem, taču norāda, ka vēlas vēl uzkrāt patstāvīgam darbam nepieciešamo pieredzi (53% respondentu), kā arī zināšanas par biznesa veidošanu (30%). Vairums ekonomiski aktīvo aptaujāto (94%) atzīst, ka pēc pārdzīvotām neveiksmēm rokas nenolaiž un turpina uzsākto.

Trešā daļa (42%) respondentu norāda, ka aizvadītie krīzes gadi bijis stimuls mainīt dzīvi, kā rezultātā šobrīd klājas labi un reizumis pat labāk nekā gados pirms krīzes. 44% norāda, ka krīzes gadi indivīda dzīvē neko būtiski neizmainīja. Savukārt 14% respondentu atzīst, ka krīzes gadi noplicināja un tagad atgūties ir grūti.