69 komentāri

Pirmdien vairāki Saeimas deputāti dosies uz Mucenieku patvēruma meklētāju izmitināšanas centru, lai iepazītos ar bēgļu uzņemšanas apstākļiem Latvijā. Kā intervijā 900 Sekundēm stāsta Vienotības politiķe Lolita Čigāne, katra uzņemamā bēgļa transportēšanai Eiropas Komisija ir atvēlējusi 6000 eiro, bet jaunajā Eiropas struktūrfonda plānošanas periodā viņiem ir paredzēti vairāki miljoni eiro.

Plānots, ka Latvija varētu dot patvērumu 250 bēgļiem, tomēr nākotnē viņu skaits, visticamāk, pieaugtu, jo šiem cilvēkiem dota atļauja aicināt arī savus ģimenes locekļus. Mucenieku patvēruma meklētāju izmitināšanas centra ietilpība gan ir ierobežota un, kā norāda Čigāne, šobrīd tajā būtu iespējams izmitināt 50 bēgļus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Eiropas Komisija katra bēgļa pārvietošanai piešķirs finansējumu 6000 eiro apmērā, norāda Čigāne. Jaunajā Eiropas struktūrfonda plānošanas periodā ir paredzēti vairāki miljoni bēgļu uzņemšanai.

Sīrijas bēgļu ikdiena:

Paredzams, ka Muceniekos viņi uzturēsies līdz brīdim, kad tiks saņemts alternatīvais statuss. Jautāta, cik ilgi varētu būt uzturēšanās laiks, Saeimas deputāte stāsta, ka laiks var būt ļoti dažāds. “Tad, kad cilvēkam tiek piešķirts alternatīvais vai bēgļa statuss viņš ar saviem 200 plus eiro ir uz ielas, viņš ir mūsu sabiedrības loceklis. Viņš nezina valodu, bieži vien viņa izskata dēļ cilvēki nevēlas izīrēt dzīvojamās telpas,” viņa saka.

Intervija ar Lolitu Čigāni:

TOP komentāri

 • kašķe
  +21 +21 0

  kašķe

  Protams, mūsu valdības vīriem un sievām rūp svešzemju iemītnieku liktenis, bet kā ar mūsu Latvijas iedzīvotājiem? Neviens neinteresējās cik naudas ir pensionāru maciņā, kā viņiem ar veselību, vai viņi nedzīvo sliktāk kā suņi patversmēs?
  Ko Jūs, nekad! Kad pensionārs aiziet uz dzīvokļu pārvaldi un lūdz lielāku dzīvoklīti, tad atbilde, ko tu gribi, kā lielkungs dzīvot 24.kvm., vaitev nepietiek ar 11.kvm? Tāda ir attieksme pret latviešiem!
 • kašķe
  +19 +19 0

  kašķe

  Ļoti gribētu ka tā pati valdības komisija apmeklētu Artilērijas 66 trīs mājas Rīgā, un paskatītos kā mēs dzīvojam, varbūt tomēr derētu tos svešzemniekus iemitināt šeit, lai viņi izbauda ,,dzīvošanas jaukumus,, kurā mēs jau dzīvojam šajos graustos entos gadus!!!
 • zuze
  +17 +17 0

  zuze

  bļāviens,cik saņem latviešu iedzīvotājs,cik bērni?????????gadā ,protams............
  kādi vidējie ienākumi uz katru ģimenes iedzīvotāju gadā?
  penžuki cik gadā sanem?????????????????

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl