600 ugunsdzēsēju Latvijā nav gatavi vakcinēties pret Covid-19 un var zaudēt darbu

71 komentārs
600 ugunsdzēsēju Latvijā nav gatavi vakcinēties pret Covid-19 un var zaudēt darbu
IVARS SOIKĀNS, LETA

Aptuveni 600 ugunsdzēsēju nekādā gadījumā negrasās vakcinēties pret Covid-19 un var zaudēt darbu, vēsta TV3 Ziņas.

No operatīvajiem dienestiem mazākā vakcinācijas aptvere pret Covid-19 ir Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā. Vairāki simti darbinieku apgalvo, ka nevakcinēsies nekādā gadījumā.

Vislielākā pretestība pret Covid-19 vakcināciju VUGD ir Kurzemē, otrajā vietā – Latgale. Vairāki simti darbinieku ir paziņojuši, ka nevakcinēsies nekādā gadījumā. Tas varētu nozīmēt – ja vakcinācija dienestā būs obligāta, vairākas struktūrvienības nāksies slēgt.

Pāris mēnešos ir liels progress – tā vakcinācijas aptveri ugunsdzēsēju rindās vērtē dienesta priekšnieka vietnieks. Ja vasarā tie bija 30%, tad tagad vakcinēti 54%, izslimojuši 6%. Tomēr uz pārējo operatīvo iestāžu fona skats ir bēdīgs, pat pēc skaidrojošas kampaņas ugunsdzēsēju avīzē, un infektologu skaidrojošajām vizītēm dienestā nav vakcinēti 40% ugunsdzēsēju.

Mārtiņš Baltmanis, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieka vietnieks

“Tad var sekot mūsu rīkojumi par papildu virsstundu darbu. No tā budžeta, kas pieejams, var pietrūkt, vajadzētu vērsties Iekšlietu ministrijā (ieM) un prasīt finansējumu par virsstundu apmaksu.”

Dezinformācijas ietekme kopumā, dezinformācijas apjoms sociālajos tīklos, sekojot personāžiem, tiek ierauts šādā burbulī, kur saņem tikai negatīvās ziņas, mazāk to skaidrojumu, ko tad nozīmē vakcinācija.

No 900 patlaban vēl aizvien nevakcinētajiem apmēram 600 ugunsdzēsēju apgalvo, ka nevakcinēsies nekādā gadījumā, pat, ja tā būs obligāta prasība. Ja vakcinācijas vai izslimošanas fakts būs obligāts priekšnoteikums darbam, vairāki simti darbinieku aizies, pieaugs slodze vakcinētajiem un izslimojušajiem glābējiem, var nākties slēgt struktūrvienības, kur mazāk darāmā, un lielāka slodze pārējiem.

Nedaudz labāka situācija ar vakcinācijas aptveri ir Valsts policijā, kur sniedza lakonisku, rakstveida komentāru:

Valsts policija

“Valsts policijā 71% darbinieku ir vakcinējušies pret Covid-19 vai to izslimojuši. Vakcinēšanās nav obligāta, līdz ar to plašāk nekomentēsim.”

Vislielākā vakcinācijas aptvere ir armijā un Neatliekamās medicīniskās un palīdzības dienestā (NMPD).

Ilze Bukša, NMPD pārstāve

“Dienestā ārstniecības personāls, mediķi ir vakcinēti no 93-98%, atšķirības ir konkrētajās amata grupās. Procents, vakcinētība ir ļoti augsta. Jāņem vērā, ka liela daļa darbinieku ir izslimojuši, un patlaban vakcināciju veic izslimojušie, pakāpeniski, atbilstoši tam brīdim, kad viņiem pēdējo reizi šī saslimšana ir konstatēta.”

“Varu iepriecināt, ka NBS vakcinēto un pārslimojušo skaits ir 98%, atlikušais ir tādi, kuriem vai nu ir pretindikācijas, vai medicīniskie iemesli, kādēļ nevar vakcinēties tieši šobrīd. Ir arī tādi, kas šobrīd nav pārliecināti vakcinēties, bet rūpīgi strādājam, dodam vēl nelielu laiku pārdomām, bet kāds noteikti būs, kam būs iespējas abpusēji vienojoties lauzt līgumu, vai būs jāatvaļina disciplinārā kārtā,” norāda NBS Apvienotā štāba brigādes ģenerālis Imants Ziediņš.

Ja karavīru atvaļina disciplinārā kārtā, tad tam jāatmaksā valstij mācības un kursu laikā ieguldītie līdzekļi. Armijā gan uzsver, ka augsti mācīti speciālisti, kuru mācībās ieguldīti daudzi tūkstoši, visi ir vakcinējušies pret Covid-19 vai to izslimojuši.
71 komentārs