58% vīriešu būtu gatavi ar ieročiem aizstāvēt Latviju

1 komentārs
58% vīriešu būtu gatavi ar ieročiem aizstāvēt Latviju
(Foto: LETA)

58 % vīriešu pilsoņu, no kuriem aptuveni 80% veido Nacionālo bruņoto spēku rezervi, nepieciešamības gadījumā būtu gatavi cīnīties ar ieročiem rokās, lai aizstāvētu Latviju, secināts pēc Aizsardzības ministrijas pasūtījuma pētījumu centra SKDS veiktajā pētījumā Latvijas iedzīvotāju viedoklis par valsts aizsardzības jautājumiem. 

28% nebūtu gatavi ar ieročiem aizstāvēt valsti. Savukārt gandrīz 28% vīriešu pilsoņu nepiekrita šādam apgalvojumam, bet mazliet vairāk nekā 13 % respondentu nebija viedokļa par šo jautājumu.

Latviju aizstāvētu 67% latviski un 41% krievisku runājošu pilsoņu

Latviju ar ieročiem rokās aizstāvētu 67% vīriešu pilsoņu, kuru sarunvaloda ģimenē ir latviešu valoda. To darītu arī 41% vīriešu pilsoņu ar krievu sarunvalodu ģimenē.

Visrosmīgākie – jauni vīrieši ar augstāko izglītību

Pētījumā secināts, ka visaktīvāk valsts aizstāvēšanā ar ieročiem rokās iesaistītos 17 – 25 gadus veci vīrieši pilsoņi (65,2%), kā arī augstāko izglītību ieguvuši vīrieši pilsoņi (69,9%). Ar ieročiem rokās valsti aizstāvētu 74.6% publiskajā sektorā nodarbināto vīriešu pilsoņu, 58% privātajā sektorā nodarbināto un 52,5% nestrādājošo vīriešu pilsoņu.

Vidzemnieki – visdrosmīgākie

Latviju ar ieročiem rokās aizstāvēt 64,6% Rīgā dzīvojošo vīriešu pilsoņu. Vidzemē ar ieročiem rokās valsti aizstāvētu 62% vīriešu pilsoņu, Latgalē – 59,7%, Zemgalē – 54,3 %, Kurzemē – 54,1%, bet Pierīgā – 53,3% vīriešu pilsoņu.

34 % nepilsoņu aizstāvētu Latviju

Pētījumā secināts, ka Latviju ar ieročiem rokās aizstāvētu arī 34 % vīriešu bez Latvijas pilsonības. Arī šajā respondentu grupā visaktīvāk valsts aizstāvēšanā iesaistītos 17 – 25 gadus veci vīrieši – 63 %. Arī augstāko izglītību ieguvuši vīrieši bez Latvijas pilsonības (68,9 % ) un publiskajā sektorā nodarbināto (70,9 %).

Latviju ar ieročiem rokās aizstāvētu 66,9% vīriešu bez Latvijas pilsonības, kuru sarunvaloda ģimenē ir latviešu valoda. To darītu arī 38,8% vīriešu bez Latvijas pilsonības ar krievu sarunvalodu ģimenē.

Vispatriotiskākie nepilsoņi – Rīgā

To darītu 59,3% Rīgā dzīvojošo vīriešu bez Latvijas pilsonības. Vidzemē ar ieročiem rokās valsti aizstāvētu 59,7% vīriešu bez Latvijas pilsonības, Latgalē – 57,1%, Zemgalē – 47,7%, Kurzemē – 54,1%, bet Pierīgā – 50,3% vīriešu bez Latvijas pilsonības.

Arī sievietes gatavas aizstāvēt valsti

Pētījumā secināts, ka arī sievietes nepieciešamības gadījumā būtu gatavas cīnīties ar ieročiem rokās, lai aizstāvētu Latviju. To darītu 24,7% Latvijā dzīvojošo sieviešu.

Vīrieši pilsoņi no 18 līdz 55 gadu vecumam, kas ir derīgi militārajam dienestam, veido Nacionālo bruņoto spēku rezervi. Tajā ieskaita arī sievietes pilsones, kas sasniegušas 18 gadu vecumu, ir derīgas militārajam dienestam un izsaka šādu vēlmi vai ir apguvušas speciālu militārās apmācības kursu, vai beigušas apmācību Zemessardzē.

1 komentārs