3 komentāri
57% aptaujāto uzskata, ka jaunieši bez krievu valodas zināšanām darba tirgū tiek diskriminēti
Foto: LETA

Vairāk nekā puse jeb 57% aptaujāto uzskata, ka jaunieši bez krievu valodas zināšanām darba tirgū tiek diskriminēti, liecina interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online Latvia un izklaides vietas Klondaika pētījums.

Tikmēr 30% aptaujāto uzskata, ka darba piedāvāšana pretendentam ar latviešu un krievu valodas zināšanām, nevis darbiniekam, kurš pārzina tikai latviešu valodu, ir otrā kandidāta diskriminēšana. Savukārt 70% ir pārliecināti, ka darba devējs šādā situācijā izvēlas kvalificētāko darbinieku. Vēl 14% aptaujāto atzīst, ka krievu valodas nezināšana pagātnē ir liegusi iespēju iegūt darbu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Šobrīd darba tirgū būtiski pieaug pieprasījums pēc kvalificētiem speciālistiem, kuri pārvalda vairākas svešvalodas – ne tikai latviešu, krievu un angļu valodu, bet arī, piemēram, vācu valodu. Īpaši svarīgi tas ir apkalpojošajā sfērā, kurā personālam nepieciešams izprast klientu un viņa vēlmes,” norāda Klondaika personāla daļas vadītāja Sanita Kuzmina.

”Analizējot situāciju darba tirgū, jāatzīst, ka krievu valodas zināšanas kandidātiem joprojām ir ļoti būtiskas. Nereti darba devēji kā pamatprasību kandidātam nosaka vismaz trīs valodu zināšanas – latviešu, krievu un angļu valodu,” atzīst arī uzņēmuma CV-Online Latvia personāla atlases nodaļas vadītājs Kaspars Kotāns.

Tikmēr 77% aptaujas dalībnieku ir pārliecināti, ka darbinieks krievu valodas nezināšanu var kompensēt ar augstu kvalifikāciju un spēcīgām zināšanām pārstāvētajā nozarē.

60% respondentu savas krievu valodas zināšanas, izceļot īpaši runātprasmi, novērtē kā izcilas, 28% tās ir sarunvalodas līmenī, bet 10% atzīst, ka tās ir zemā līmenī. Tāpat 93% respondentu atzīst, ka viņu esošā darbavieta nepiedāvā iespējas apmeklēt krievu valodas kursus.

Teju puse jeb 49% uzskata, ka krievu valodas zināšanas ir viena no atslēgām konkurētspējai darba tirgū, 40% domā, ka valodas loma dažādās nozarēs ir atšķirīga. Savukārt 10% ekonomiski aktīvo iedzīvotāju uzskata, ka krievu valodas zināšanas neietekmē konkurētspēju darba tirgū.

Atbildot uz jautājumu, kurās nozarēs svešvalodu zināšanas nepieciešamas visvairāk, aptaujātie visbiežāk atzīmēja apkalpošanas sfēru, tūrisma nozari, tirdzniecību, transportu un loģistiku, kā arī informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (IKT) nozari.

TOP komentāri

 • Laine
  +3 +3 0

  Laine

  mani shis jautajums jau sen satrauc kadel mani diskrimine pashas valsti? kadel man jazin kkada krievu val lai es butu spejiga kandidet uz jebkadu darbu Latvija? tas tachu nav normali!man nav pretenziju kad sheit ir cittautieshi un to kad sava starpa vini sazinas citas valodas uz prieksu es tikai par bet kadel man vinas ir jaapgust? nav ta kad mes pie viniem butu aizbraukusi bet gan vini pie mums! es protams zinu Latviesu Anglu Polu un nedaudz Lietuviesu val bet es uzskatu vani Latvija skatas uz valsts valodu vainu kompensejiet manis diskrimineshanu katru manesi jo sc un visu parejo to atbalstitaju del man ir liegta iespeja stradat manis pashas valsti un viss!
 • Kāds
  +2 +2 0

  Kāds

  Latvietis bez krievu valodas darba tirgū ir nulle, kamēr krievs ar zemām vai nekādām latviešu valodas zināšanām darbu te var dabūt. F**k logic.
 • hahaha
  0 0 0

  hahaha

  es nesaprotu šos aktīvistus. esmu dzimusi pirms brīvības atgūšanas, man ir laba krievu valoda, bet alngļu valodu cik nu var apgūt teorētiski, tik esmu aguvusi, veiaklā parunāt varu. manā laikā nebija it bums. tad jau arī mani diskriminē, jo nezinu ļoti labi angļu valodu un officu zinu lietotāja līmenī. man jāiet mācīties, bet arī jaunitim vajag iet macīties. par ko te cepties ????

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl