50 sākumskolās pastiprināti apgūs datoriku

Komentāri
50 sākumskolās pastiprināti apgūs datoriku
(Foto: LETA)

Jau rudenī vairākās sākumskolās pastiprināti sāks apgūt datorprasmes un pilotprojektā iesaistīsies vairāk nekā 50 skolu. 

Datoriku integrēs citos mācību priekšmetos, nevis pasniegs kā atsevišķu priekšmetu. Iecerēts, ka pēc diviem gadiem datorikas apguve jau no pirmajām klasēm būs obligāta visā Latvijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Sākumskolā nav tā uzstādījuma, ka datorikas mācīšana notiek katru nedēļu, 40 minūtes pie datora sēžot. Tātad tur ir iespējams, atkarībā no skolā pieejamiem resursiem, lego konstruktoriem vai citiem konstruktoriem. Piemēram, viņi mācās konstruēt, saprast algoritmus un tam konstruktori ir ļoti laba lieta,” norāda VISC Vispārējās izglītības satura nodrošinājuma nodaļas vadītājs Imants Vasmanis.

Tomēr tehniskais nodrošinājums varētu izrādīties vājais posms programmas ieviešanā, jo dažādās skolās tas ir atšķirīgs, tāpat kā speciālistu pieejamība. Šobrīd Izglītības ministrija vēl nav aprēķinājusi, cik izmaksātu skolu nodrošināšana, lai datoriku tiešām varētu sākt apgūt jau no 1. klases visā Latvijā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl