50 sākumskolās pastiprināti apgūs datoriku

Komentāri
50 sākumskolās pastiprināti apgūs datoriku
Foto: LETA

Jau rudenī vairākās sākumskolās pastiprināti sāks apgūt datorprasmes un pilotprojektā iesaistīsies vairāk nekā 50 skolu. 

Datoriku integrēs citos mācību priekšmetos, nevis pasniegs kā atsevišķu priekšmetu. Iecerēts, ka pēc diviem gadiem datorikas apguve jau no pirmajām klasēm būs obligāta visā Latvijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Sākumskolā nav tā uzstādījuma, ka datorikas mācīšana notiek katru nedēļu, 40 minūtes pie datora sēžot. Tātad tur ir iespējams, atkarībā no skolā pieejamiem resursiem, lego konstruktoriem vai citiem konstruktoriem. Piemēram, viņi mācās konstruēt, saprast algoritmus un tam konstruktori ir ļoti laba lieta,” norāda VISC Vispārējās izglītības satura nodrošinājuma nodaļas vadītājs Imants Vasmanis.

Tomēr tehniskais nodrošinājums varētu izrādīties vājais posms programmas ieviešanā, jo dažādās skolās tas ir atšķirīgs, tāpat kā speciālistu pieejamība. Šobrīd Izglītības ministrija vēl nav aprēķinājusi, cik izmaksātu skolu nodrošināšana, lai datoriku tiešām varētu sākt apgūt jau no 1. klases visā Latvijā.

Lasi vēl