1 komentārs

50 gados Latvijas iedzīvotāji kļūs par veselīgāko tautu pasaulē, – tādu plānu piecu mēnešu laikā izstrādājis veselības ministrs Guntis Belēvičs. Tikmēr tie, kas šajā nozarē strādā, par ambiciozajiem mērķiem un to, cik tie ir svarīgi šobrīd, šaubās. 

Latvija būs veselīgākā valsts pasaulē, – tāds 50 gadu plāns tapis veselības ministra Gunta Belēviča paspārnē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Mērķi ir ambiciozi:

  • 2065. gadā vidēji Latvijas iedzīvotājs dzīvos 90 gadus, turklāt 75 no tiem – veselīgi
  • Svaigus dārzeņus un ogas ikdienā ēdīs visi cilvēki
  • Liekais svars satrauks mazāk nekā 15%
  • Smēķētāji un pārmērīgi grādīgo lietotāji saruks līdz 1%, bet 98% iedzīvotāju reizi gadā veiks profilaktisko apskati.

Taujāts, vai šobrīd primāri nebūtu jādomā par citām nozares problēmām, piemēram, ārstu streiku vai slimnīcām, kas ir uz maksātnespējas sliekšņa, ministrs atbild noliedzoši.

Veselības ministrs Guntis Belēvičs

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Mēs katru dienu risinām problēmas, kuras dod rezultātus šodien, mums katru dienu ir jārisina problēmas, kuras rezultātu dos pēc gada, diviem, un mums ir jāieliek pamati un jārisina tās problēmas un jārisina lietas, lai mums problēmas nebūtu pēc paaudzēm.

Veselīgs uzturs, tautas sports, brīvība no atkarībām un veselības profilakse, – katrai šīm četrām jomām tuvāko trīs gadu laikā taps konkrēts rīcības plāns. No Briseles līdz 2020.gadam veselības veicināšanai un profilaksei būs pieejami aptuveni 55 miljoni eiro.

Plāns cita starpā paredz dažādas informācijas kampaņas un pirmās, piemēram, par psihisko veselību, fiziskajām aktivitātēm un veselīgu uzturu – iedzīvotājus uzrunās jau vasarā, rudenī.

Iecere ir laba un ieviešama, taču jāparūpējas arī par tiem, kuriem palīdzība akūti vajadzīga jau tagad, saka nozarē strādājošie.

Turklāt līdzīgi plāni bijuši teju katram veselības ministram, tādēļ Belēviča iecerē nekā oriģināla neesot. Tiek apšaubīti arī izvirzītie mērķi.

Nauda veselības aprūpē pazūd kā tukšā mucā, – tieši šo problēmu un hroniski trūkstošo finansējumu eksperti min kā būtiskāko lietu, kas jārisina tūlīt un tagad.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl