47% iedzīvotāji viena bērna sagatavošanai skolai plāno tērēt līdz 100 eiro

1 komentārs
47% iedzīvotāji viena bērna sagatavošanai skolai plāno tērēt līdz 100 eiro
FOTO: LETA

Teju puse jeb 47% Latvijas iedzīvotāji viena bērna sagatavošanai skolai plāno tērēt vairāk nekā 71 eiro, 14% – līdz 25 eiro, 24% respondentu plāno tērēt 26 – 55 eiro, bet vēl 15% iecerējuši tērēt 56 – 70 eiro.

Lielākā daļa jeb 55% respondentu šogad skolai jāsagatavo viens bērns, taču 25% vecāku izdevumi jāreizina ar divi, jo skolai jāsagatavo divi bērni, bet vēl 5% – trīs bērnu. Tāpat vecāki atzina, ka izdevumi pieaug arī tiem bērniem, kas šogad pirmsskolas izglītības iestādē apmeklēs sagatavošanās grupiņu.

Liela daļa jeb 48% respondentu šogad bērna sagatavošanai skolai plāno tērēt tikpat cik pērn, bet 31% – vairāk nekā pagājušajā gadā. Savukārt 21% respondentu šogad tēriņiem atvēlēs mazāk salīdzinājumā ar pagājušo gadu.

Ziedu topa augšgalā – gladiolas

Vairāk nekā puse jeb 55% respondentu par 1.septembra galvenajiem ziediem min gladiolas, 29% – asteres, 7% – dažādu ziedu pušķus, bet 3% – dālijas. Savukārt tādi ziedi kā saulespuķes, lilijas, rozes, neļķes un krizantēmas šogad plāno izvēlēties 1% respondentu.

1. septembris – svētki visai ģimenei

Skolas sākums lielākajai daļai ģimeņu ir svētki, to apliecina arī respondentu atbildes, kas šo dienu iecerējuši arī īpaši atzīmēt. Vairāk nekā puse jeb 51% respondentu 1.septembri svinēs ar kopīgām svētku pusdienām vai vakariņām mājās, 29% baudīs maltīti ārpus mājas, 6% apmeklēs kādu kultūras pasākumu, bet 2% respondentu dosies kopīgās ekskursijās. Savukārt 4% aptaujāto minēja citas aktivitātes, piemēram, kopīgu spēļu spēlēšanu, karnevālu organizēšanu, foto sesijas u.c. Tikai 8% respondentu šo dienu neatzīmē savās ģimenēs.

Lielākā daļa jeb 79% aptaujāto uzskata, ka 1.septembra svinību svētku galda galvenā sastāvdaļa ir kūka vai torte, 7% minēja saldējumu, 5% – picu. Savukārt pārējie aptaujātie par galveno sastāvdaļu uzskata citus našķus, augļus, gaļas un zivju ēdienus, kā arī dažādus burgerus.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl