47% iedzīvotāji viena bērna sagatavošanai skolai plāno tērēt līdz 100 eiro

1 komentārs
47% iedzīvotāji viena bērna sagatavošanai skolai plāno tērēt līdz 100 eiro
FOTO: LETA

Teju puse jeb 47% Latvijas iedzīvotāji viena bērna sagatavošanai skolai plāno tērēt vairāk nekā 71 eiro, 14% – līdz 25 eiro, 24% respondentu plāno tērēt 26 – 55 eiro, bet vēl 15% iecerējuši tērēt 56 – 70 eiro.

Lielākā daļa jeb 55% respondentu šogad skolai jāsagatavo viens bērns, taču 25% vecāku izdevumi jāreizina ar divi, jo skolai jāsagatavo divi bērni, bet vēl 5% – trīs bērnu. Tāpat vecāki atzina, ka izdevumi pieaug arī tiem bērniem, kas šogad pirmsskolas izglītības iestādē apmeklēs sagatavošanās grupiņu.

Liela daļa jeb 48% respondentu šogad bērna sagatavošanai skolai plāno tērēt tikpat cik pērn, bet 31% – vairāk nekā pagājušajā gadā. Savukārt 21% respondentu šogad tēriņiem atvēlēs mazāk salīdzinājumā ar pagājušo gadu.

Ziedu topa augšgalā – gladiolas

Vairāk nekā puse jeb 55% respondentu par 1.septembra galvenajiem ziediem min gladiolas, 29% – asteres, 7% – dažādu ziedu pušķus, bet 3% – dālijas. Savukārt tādi ziedi kā saulespuķes, lilijas, rozes, neļķes un krizantēmas šogad plāno izvēlēties 1% respondentu.

1. septembris – svētki visai ģimenei

Skolas sākums lielākajai daļai ģimeņu ir svētki, to apliecina arī respondentu atbildes, kas šo dienu iecerējuši arī īpaši atzīmēt. Vairāk nekā puse jeb 51% respondentu 1.septembri svinēs ar kopīgām svētku pusdienām vai vakariņām mājās, 29% baudīs maltīti ārpus mājas, 6% apmeklēs kādu kultūras pasākumu, bet 2% respondentu dosies kopīgās ekskursijās. Savukārt 4% aptaujāto minēja citas aktivitātes, piemēram, kopīgu spēļu spēlēšanu, karnevālu organizēšanu, foto sesijas u.c. Tikai 8% respondentu šo dienu neatzīmē savās ģimenēs.

Lielākā daļa jeb 79% aptaujāto uzskata, ka 1.septembra svinību svētku galda galvenā sastāvdaļa ir kūka vai torte, 7% minēja saldējumu, 5% – picu. Savukārt pārējie aptaujātie par galveno sastāvdaļu uzskata citus našķus, augļus, gaļas un zivju ēdienus, kā arī dažādus burgerus.