46% iedzīvotāju ir saskārušies ar to, ka viņu draugi aizstāv Krievijas īstenoto politiku, liecina aptauja

6 komentāri
46% iedzīvotāju ir saskārušies ar to, ka viņu draugi aizstāv Krievijas īstenoto politiku, liecina aptauja
Foto: Scanpix

Pašreizējā globālajā situācijā ļoti būtiska ir informācija, ko sniedz mediji un tam, kādā veidā ar informāciju tiek manipulēts. Tieši šā iemesla dēļ tiek domāts, kā ierobežot Krievijas ietekmi Latvijā. Cik ļoti Latvijas iedzīvotāji seko līdzi Krievijas medijiem, un kā to vērtē?

Pētījumu aģentūras TNS veiktā interneta aptauja liecina, ka 46% personīgi piedalījušies vai dzirdējuši sarunu, kurā kāds no radiem, draugiem, paziņām aizstāv Krievijas īstenoto politiku. 47% atzīst, ka šādas savu paziņu lokā nav dzirdējuši, bet 7% iedzīvotāju nav snieguši konkrētu atbildi uz šo jautājumu.

Vaicājot par to, vai un cik lielā mērā Latvijas iedzīvotāji saskārušies ar Krievijas īstenotās politikas aizstāvēšanu vai arī popularizēšanu masu medijos, tad atbildes ir šādas: 44% atzīst, ka ir ar to saskārušies; 47% aptaujāto saka, ka nav saskārušies ar Krievijas īstenotās politikas aizstāvēšanu un/ vai popularizēšanu masu medijos.

Salīdzinot šā gada pētījuma rezultātus ar pagājušā gada pētījuma rezultātiem, jāatzīst, ka neparādās statistiski nozīmīgas atšķirības, respektīvi – situācija pirms gada bija tieši tāda pati kā šobrīd.

Video