Komentāri
46% ceļotāju aukstā laikā vēlas doties uz siltajām zemēm
AFP/LETA

Aukstā laikā teju puse Latvijas ceļotāju – 46% – vēlas doties braucienā uz siltajām zemēm, bet puse tūristu ceļojumā laiku kavē, lasot grāmatas, atklāj tūrisma aģentūras Jēkaba ceļojumi un grāmatnīcu tīkla Jānis Roze veiktais ceļotāju paradumu pētījums.

Tajā pašā laikā vairums respondentu – 52% – atzīst, ka vēlmi ceļot un ceļojumu galamērķu izvēli Latvijā valdošie laikapstākļi neietekmē, bet 2% ir norādījuši – viņiem tieši patīk aukstāks laiks Latvijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Ziemas periodā pieprasītākās siltās zemes ir Indonēzija, Apvienotie Arābu Emirāti (AAE), Taizeme un Karību jūras baseina valstis, savukārt aukstās Latvijas vasarās ļoti populāri ir siltumu meklēt Grieķijā, Itālijā, Bulgārijā un Francijā. Tajā pašā laikā ir arī ceļotāju grupa, kas aukstā laikā interesējas par vēl aukstāka klimata zemēm, piemēram, Skandināviju, Islandi. Savukārt citi ceļotāji atzīst, ka laika apstākļiem nav nozīmes un par ceļojuma mērķi virza jaunus iespaidus,” novērojumus stāsta Jēkaba ceļojumi valdes priekšsēdētājs Uldis Alksnis.

Tendences liecina, ka ceļotāji pēc jauniem iespaidiem šobrīd dodas tā sauktajos “piedzīvojumu ceļojumos”, tas ir, tāda veida ceļojumos, kuros ir iespēja “izkāpt” no klasisko ceļojumu komforta un būt tuvāk vietējai kultūrai vai arī kāpt kalnos. Ir ceļotāju grupa, kas vēlas mērenus piedzīvojumus apvienot ar atpūtu brīnišķas dabas ielokā, šie tūristi izvēlas Gruziju, Armēniju vai Portugāli. Tāpat ir ceļotāju grupas ar ļoti noteiktām interesēm, piemēram, jau pieredzējušus ceļotājus vilina eksotika, vieniem tie ir pārgājieni džungļos, citiem komunisms Ziemeļkorejā, vēl citi vēlas ceļojumus uz valstīm, kurās var mēģināt izprast Latvijā maz zināmas reliģijas u.tml., viņš skaidro.

Lasi vēl