45 gadu jubileju svin Latvijas Antīko automobiļu klubs

1 komentārs

Rīgas svētku ietvaros savu 45 gadu jubileju svin Latvijas antīko automobiļu klubs. Tā izveide vēlāk kļuva par pamatu Rīgas Motormuzeja dibināšanai.

Par Latvijas Antīko automobiļu kluba dzimšanu uzskata 1972. gadu, kad, par spīti dzelzs priekškaram, vairāki entuziasti sāka restaurēt iepriekšējo paaudžu spēkratus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viens no kluba biedriem kopš pašiem pirmsākumiem ir Gunārs Dortāns, šobrīd Rīgas Motormuzeja galvenais restaurators. Salīdzinot laikus tad un tagad, viņš min pieeju rezerves daļām. No ASV var pasūtīt pat nelietotas.

Vienlaikus sava daļa burvības ir tajā, ka auto prasa īpašu pieeju. Nereti trūkstošo izgatavojot pašam.

Ņemot vērā ievērojamo vecumu, teju katram auto ir savs stāsts. Piemēram, amerikāņu auto Buick brīvvalsts laikā tika iegādāts Latvijā, lietots, bet, sākoties karam, noslēpts. Aldis Auniņš nupat to ir rekonstruējis, un šodien auto tas ir tikai trešais publiskais iznāciens. Salīdzinoši vienkāršais dzinējs darbojas nevainojami. Lielākos ieguldījumus prasīja virsbūve.

Antīko auto īpašnieki neslēpj, šī aizraušanās prasa ne vien laiku, bet arī naudu. Taču viņi zina, par ko maksā.

Pēc astoņu gadu darba darbnīcā, ielās atkal ir gatavs doties pirms pusgadsimta ražotais Ikarus. Lai arī atjaunots, atšķirība no mūsdienām jūtama. Cietāka piekare, griežot stūri, jāieliek spēks. Atjaunotais Ikarus kopā ar vairākiem desmitiem citu lielāku un mazāku spēkratu Rīgas centrā kļuva par pilsētas svētku programmas papildinājumu.

TOP komentāri

  • Aivars Bulavs
    0 0 0

    Aivars Bulavs

    ....skumji un nožēlojami,ka svinot Antīko automobiļu kluba 45.gadu jubileju,ne ar vienu vārdu nav pieminēts Viktors Kulbergs , ši kluba dibinātājs,tieši Viktora nopelns bija par pamatu Rīgas motormuzeja dibināšanai...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl