45 gadu jubileju svin Latvijas Antīko automobiļu klubs

1 komentārs

Rīgas svētku ietvaros savu 45 gadu jubileju svin Latvijas antīko automobiļu klubs. Tā izveide vēlāk kļuva par pamatu Rīgas Motormuzeja dibināšanai.

Par Latvijas Antīko automobiļu kluba dzimšanu uzskata 1972. gadu, kad, par spīti dzelzs priekškaram, vairāki entuziasti sāka restaurēt iepriekšējo paaudžu spēkratus.

Viens no kluba biedriem kopš pašiem pirmsākumiem ir Gunārs Dortāns, šobrīd Rīgas Motormuzeja galvenais restaurators. Salīdzinot laikus tad un tagad, viņš min pieeju rezerves daļām. No ASV var pasūtīt pat nelietotas.

Vienlaikus sava daļa burvības ir tajā, ka auto prasa īpašu pieeju. Nereti trūkstošo izgatavojot pašam.

Ņemot vērā ievērojamo vecumu, teju katram auto ir savs stāsts. Piemēram, amerikāņu auto Buick brīvvalsts laikā tika iegādāts Latvijā, lietots, bet, sākoties karam, noslēpts. Aldis Auniņš nupat to ir rekonstruējis, un šodien auto tas ir tikai trešais publiskais iznāciens. Salīdzinoši vienkāršais dzinējs darbojas nevainojami. Lielākos ieguldījumus prasīja virsbūve.

Antīko auto īpašnieki neslēpj, šī aizraušanās prasa ne vien laiku, bet arī naudu. Taču viņi zina, par ko maksā.

Pēc astoņu gadu darba darbnīcā, ielās atkal ir gatavs doties pirms pusgadsimta ražotais Ikarus. Lai arī atjaunots, atšķirība no mūsdienām jūtama. Cietāka piekare, griežot stūri, jāieliek spēks. Atjaunotais Ikarus kopā ar vairākiem desmitiem citu lielāku un mazāku spēkratu Rīgas centrā kļuva par pilsētas svētku programmas papildinājumu.

TOP komentāri

  • Aivars Bulavs
    0 0 0

    Aivars Bulavs

    ....skumji un nožēlojami,ka svinot Antīko automobiļu kluba 45.gadu jubileju,ne ar vienu vārdu nav pieminēts Viktors Kulbergs , ši kluba dibinātājs,tieši Viktora nopelns bija par pamatu Rīgas motormuzeja dibināšanai...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Lasi vēl