43% Latvijas iedzīvotāju ceļojumam velta vidēji 750 eiro

Komentāri
43% Latvijas iedzīvotāju ceļojumam velta vidēji 750 eiro
Foto: Jonathan Kriz/Flickr

Ceļojumam vienai personai 43% Latvijas iedzīvotāju ir gatavi veltīt no 500 līdz tūkstoš eiro, savukārt 45% iedzīvotāju būtu gatavi atlicināt vienas personas ceļojuma izmaksām līdz 500 eiro.

Šādus datus atklāj ceļojumu biroja Jēkaba Ceļojumi veiktais pētījums, kas tika rīkots sadarbībā ar lidsabiedrību Turkish Airlines.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tāpat pētījumā atklājies, ka 10% iedzīvotāju kvalitatīvai atpūtai ārvalstīs vienam cilvēkam gatavi ieguldīt no viena līdz diviem tūkstošiem eiro lielu naudas summu.

Ceļojuma biroja Jēkaba Ceļojumi valdes priekšsēdētājs Uldis Alksnis:

Šobrīd ir stabilizējusies ekonomiskā situācija valstī, un cilvēki sākuši ceļot biežāk. Lai arī veiktās aptaujas dati liecina, ka vairums cilvēku par savu galamērķi izvēlas Eiropu, tomēr aizvien lielāka interese tiek izrādīta arī par valstīm, kas atrodas ārpus Eiropas. Šobrīd īpaši aktuāli kļuvuši ceļojumi, kuros ietvaros vienlaicīgi var apskatīt arī krietni eksotiskākas valstis, piemēram – Vjetnamu, Kambodžu un Laosu.

Pētījuma dati liecina, ka Latvijas iedzīvotāju viens no galvenajiem ceļojuma mērķiem ir konkrētās valsts tradīciju un kultūras izzināšana. To anketā atzīmēja vairāk kā puse (51%) aptaujas dalībnieku. Tikmēr 18% priekšroku dod laiskai atpūtai pludmalē, 14% izvēlas galvu reibinošus piedzīvojumus, bet 9% par ceļojuma prioritāti izvirza aktīvu atpūtu (sērfošanu, snovošanu, kaitošana, kalnos kāpšana u.c.) vai nedēļas nogali pavadīt kādā no Eiropas metropolēm.

71% aptaujas dalībnieku atzina, ka labprātāk ceļojumos dodas kopā ar ģimeni, 20% savā draugu kompānijā, 7% izmanto ceļojuma grupas, bet 3% dodas vienatnē. Kā 2015. gada vēlamo ceļamērķi gandrīz divas trešdaļas jeb 65% respondentu atzīmēja Eiropas valstis, bet 11% plāno apmeklēt Āziju.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl