Latvijā “ielaiž” vēzi un 40% gadījumu pēc palīdzības vēršas pārāk vēlu

1 komentārs

Latvijā vēža slimnieku skaits ir sasniedzis satraucošu skaitli – 70 tūkstošus, turklāt aptuveni 40% no vēža slimniekiem pēc palīdzības vēršas jau slimības trešajā vai ceturtajā stadijā, kad pastāv mazas iespējas šo slimību izārstēt un ārstēšana ir daudz dārgāka, atzina Onkologu asociācijas prezidents, ārsts Jānis Eglītis.

Latvijā ik gadu vēža dēļ mirst aptuveni seši tūkstoši cilvēku. Viens no iemesliem tik bēdīgai statistikai ir sociālekonomiskie aspekti, kā arī tas, ka jāuzlabo metodes, kas tiek izmantotas vēža ārstēšanā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ik gadu ar vēzi Latvijā saslimst 11 tūkstoši cilvēku. Vēža pacientu skaits ik gadu pieaug.

Par spīti tam, ka onkoloģisko saslimšanu statistika Latvijā kļūst aizvien draudīgāka un onkoloģija iepriekš atzīta par prioritāti, ir pilnīga neziņa par to, kas notiks nākamgad. Onkologu asociācija patlaban ir pieprasījusi tikšanos ar veselības ministru.

TOP komentāri

  • anita
    0 0 0

    anita

    Kā lai neielaiž ja man atklāj kunkuli un es pazvanu vizīti pie onkologa man bez maz jāgaida 2-3mēneši lai tieku pie speciālista.Protams slimība netiek ārstēta tajā posmā kad es gaidu vizīti pie ārsta.

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl