40% Latvijas iedzīvotāju nemieru gadījumā paši dotos bēgļu gaitās

Komentāri

Lai arī vēl nav zināms, cik tad īsti daudzus patvēruma meklētājus Latvijai nāksies uzņemt, iedzīvotāju viedokļi par šo jautājumu ir ļoti atšķirīgi. Ir tādi, kas teic – jāpalīdz visiem nelaimē nonākušajiem cilvēkiem, ir tādi, kas uzskata, ka šiem bēgļiem pašiem jātiek galā ar savām problēmām un šeit viņus negaida. Tajā pašā laikā jautāti – vai kara gadījumā būtu gatavi pamest Latviju, ievērojams daudzums – 40% atzīst, ka kravātu mantas un brauktu prom.

Kompānijas SKDS aptaujā, atbildot uz jautājumu – ja Latvijā izceltos bruņoti nemieri un jums būtu iespēja pamest valsti, vai jūs aizbrauktu vai paliktu Latvijā? – tieši puse norādījuši, ka paliktu. Taču ievērojams skaits – 41% atbildējuši, ka kara gadījumā Latviju pamestu. No tiem, viena daļa noteikti aizbrauktu, otra – visticamāk aizbrauktu. Izrādās, ka militāra konflikta gadījumā pirmie koferus krāmētu jauni, ekonomiski aktīvi iedzīvotāji vecumā līdz 35 gadiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pētījumu centra vadītājs Arnis Kaktiņš gan norāda uz kādu būtisku aspektu – šie dati skaudri ataino zemo iedzīvotāju patriotisma līmeni. Aptauja arī rāda, ar kādām sajūtām Latvijas sabiedrība uzņemtu bēgļus šeit. Vairumam iedzīvotāju tā teikt abstraktu bēgļu uzņemšana nav pieņemama, taču attiecībā pret kara bēgļiem sirdis atmaigst.

Foto:

TV3 ziņu aptaujātajiem iedzīvotājiem ir atšķirīgi viedokļi – pēc kādiem kritērijiem Latvijai bēgļus vajadzētu uzņemt. “Sievietes un bērnus vajadzētu pieņemt, viņi ir bezpalīdzīgi viņiem vajag ēst bet vīriešus – ja viņiem ir jācīnās pret pretiniekiem. Islāma valsts – viņiem vajag aizstāvēt savu zemi, cīnīties par to,nevis meklēt labumu citā zemē,” teic Viktors.

“Jāuzņem būt tie, kas mūk no kara, tāpat kā mūsējie muka. Bet tie, kas grib labāku dzīvi -nē, tādus gan nevajadzētu uzņemt,” uzskata Elita.

“Krievi plus latvieši tas vairs nav interesanti, bet latvieši plus arābi, tas būs ļoti labi! Uh! Kādi būs cilvēki – skaisti, tumši, ar melniem matiem visi latvieši būs,” pārdomās dalās Vladislavs. Pret bēgļu uzņemšanu labvēlīgāk noskaņoti ir Rīgas, kā arī citu lielo pilsētu iedzīvotāji, daudz kritiskāk noskaņoti ir lauku iedzīvotāji.

Skaties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl