4. maijā ikvienu aicina uzvilkt tautastērpu par godu Latvijai

1 komentārs

Latvijas neatkarības atjaunošanas svinības šodien visas dienas garumā norisinājās arī Rīgas Rātslaukumā. Tur garāmgājējus priecēja pūtēju orķestris, un nu jau par tradīciju kļuvušais tautastērpu gājiens. Vienīgi gājienā šoreiz ļauts doties bija tikai manekeniem, pārējie piedalījās virtuāli – publicējot savu goda drānu bildes sociālo tīklu profilos.

Muzikālais pārsteigums bija Rīgas domes sarūpēts sveiciens valsts svētkos – visas dienas garumā pūtēji ik pa laikam gādāja par patīkamu noskaņu gan Doma, gan Rātslaukumā. Precīzi laiki netika publicēti, lai cilvēki nepulcētos. Kam paveicās – labprāt piestāja un noklausījās koncertu līdz galam.

Laikā, kad tik ilgi pasākumu un koncertu nav bijis, otrdien šeit tiešām bija jūtama svētku noskaņa. No balkona spēlēja pūtēju orķestris, garāmgājēji baudīja koncertu, un arī tautas tērpu gājiens notika drošā veidā – manekeniem visu dienu demonstrējot tautas tērpu. Savukārt pārējie aicināti savu tautas tērpu Latvijai par godu uzvilkt sociālajos tīklos.

Pandēmijas dēļ gājienu nācās rīkot virtuāli jau pagājušajā gadā. Un secinājums – dalībnieku skaits no visas pasaules mērāms pat tūkstošos. Ikviens, izmantojot tēmturi #tautastērpugājiens2021, savos profilos publicē bildes goda kārtā. Dejotāji un dziedātāji pat priecīgi, jo iepriekš uz gājienu nebija tikuši koncertu dēļ. Tagad piedalīties var ikviens.

“Mēs dzīvojam nereālā pasaulē. Mēs varam aizsniegt, cilvēki var piedalīties no visas pasaules. Tā ir iespēja, kas dota šais laikos. Būs noteikti tā nākotnē – vērsim durvis uz visu pasauli,” norāda tautas tērpu centra “Senā Klēts” vadītājs Ansis Grasmanis.

Tomēr arī klātienē pa kādam tautastērpu valkātājam Rātslaukumā varēja sastapt, jo uzvilkt savas goda drānas – tie ir svētki. Un nemaz ne tik bieža iespēja. Tā, piemēram, māsas Aija un Milda bija apvilkušas Vijciema un Madonas tautastērpus.

Tie, kuriem sava tērpa vēl nav, to virtuāli var pielaikot ar īpaši izveidotu sociālo tīklu filtru, pievienojoties sauklim “Uzvelc tautastērpu par godu Latvijai”.