3,8 punkti no 10 – tā cilvēki vērtē remigrācijas pilotprojekta pašreizējos rezultātus

1 komentārs

Šobrīd sācies remigrācijas atbalsta pilotprojekts, kura uzdevums ir veicināt izbraukušo latviešu atgriešanos mājās. Trīs mēnešu laikā tā ietvaros Latvijā atgriezušās 20 ģimenes.

Aptaujā noskaidrots, ka Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem sniegtais vidējais vērtējums šādam pilotprojekta rezultātam 10 punktu skalā ir 3,8 punkti.

Salīdzinoši augstāku vērtējumu (septiņus un vairāk punktu) šim rezultātam sniegusi desmitā daļa jeb 12% iedzīvotāju. Salīdzinoši vidēju vērtējumu (piecus vai sešus punkti) sniegusi piektā daļa jeb 18% aptaujāto. Tikmēr vairāk nekā puse jeb 54% atzinusi, ka tas ir salīdzinoši zems sasniegums, dodot vērtējumu no viena līdz četriem punktiem.

Vēl 16% iedzīvotāju nav snieguši konkrētu atbildi šajā jautājumā.

LNT Ziņas speciālreportāžā “Mūsējie Anglijā” jau vēstīja, ka daļai Lielbritānijā dzīvojošo tautiešu izveidojusies ne visai veiksmīga sadarbība ar jaunā remigrācijas pilotprojekta koordinatoriem Latvijas reģionos, tamdēļ savu atgriešanos Latvijā organizē pašu spēkiem, bet citi, lai arī bija dzirdējuši par konsultantiem, tomēr radušās grūtības ar viņu kontaktinformācijas iegūšanu.

1 komentārs