“36 gadus bez kapitālā remonta!” Vanšu tilta pirmos remontdarbus sola sākt šoruden

0 Komentāru
“36 gadus bez kapitālā remonta!” Vanšu tilta pirmos remontdarbus sola sākt šoruden
LETA

Vanšu tilta remontu varētu sākt jau šā gada rudenī, tā sola Rīgas mērs Nils Ušakovs.

Domes priekšsēdētājs skaidro, ka šogad bija plānots pabeigt Salu tilta remontu, jo šis tilts bijis ievērojami sliktākā stāvoklī. Abus tiltus vienā sezonā remontēt neesot iespējams, jo tas krietni ierobežotu satiksmi galvaspilsētā.

Turklāt Vanšu tilta remontam no Rīgas domes budžeta nepieciešami aptuveni 10 miljoni eiro. Patlaban notiekot sagatavošanās darbi iepirkumam par tilta pārbūves projektēšanu.

Nils Ušakovs
Rīgas domes priekšsēdētājs, “Saskaņa”

Projektēšana sāksies jau pavasarī, tas nozīmē, ka daļa no darbiem, ja viss ies tā kā ir plānots un optimistiski, varētu sākties rudenī. Ātrāk nav iespēja, ne no kāda viedokļa skatoties, jo mums ir ļoti liels apjoms ar visiem pārējiem darbiem. Monitorings notiek nepārtraukti, tas nozīmē, ka dažreiz, kā tas notiek ar attiecīgiem laikapstākļiem, var būt atsevišķi incidenti, pie tā tiks vēl rūpīgāk strādāts, plus – tiks piedāvāti un īstenoti pagaidu risinājumi.

36 gadu laikā kopš Vanšu tilta uzbūvēšanas tā kapitālais remonts vēl nav noticis. Ziņās jau stāstījām, ka Vanšu tilta nesošajās dzelzsbetona un kāpņu konstrukcijās konstatēti bojājumi.

Drūpošās tilta daļas pagaidām aizsegtas ar audumu un uzstādīti pagaidu norobežojumi, bet kāpnes Daugavas labajā pusē slēgtas pavisam un ierobežota gājēju pārvietošanās zem tilta 11. novembra krastmalā.

0 Komentāru