Komentāri

Šajā sniegiem bagātajā ziemā ir kādi jaunumi, kas būtiski skar transportlīdzekļu īpašniekus. Ja jūs ar savu automobili nebraucat ilgāk par trīs dienām  un turat to uz ielas vai pagalmā, tā traucējot sniega tīrīšanu, tad ir iespējas saņemt soda kvīti līdz pat vairākiem simtiem eiro. To paredz galvaspilsētas saistošie noteikumi.

Sniegā iestrēgušas automašīnas ziemas mēnešos ir galvaspilsētas ikdiena. Piemēram, Bruņinieku ielā kreisajā pusē automašīnas ir atbrīvotas no sniega, bet otrā pusē nav tīrīts vairākas dienas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Maijā Rīgas dome pieņēma noteikumus, kas paredz sodu, ja apsnigušās automašīnas traucē sniega tīrītājiem vai citam transportam. Vai autoīpašnieki noteikumus ievēro, kontrolē pašvaldības izpilddirekcijas, bet pašvaldības policija sāk savu darbu tad, kad tiek saņemta informācija no iedzīvotājiem par šādu pārkāpumu, tad tā aizbrauc un fiksē notikumu.

Foto

Tiesa gan, pagaidām neviens par šo pārkāpumu sodu vēl nav saņēmis. Saistošie noteikumi par šādu rīcību paredzēts sods līdz 350 eiro fiziskām personām un līdz 1400 eiro – juridiskām. Aptaujātie autovadītāji šos noteikumus vērtē dažādi.

“Sodīt par šādu pārkāpumu var, bet tas apmērs ir līdz 350 eiro? Tas ir pārāk daudz,” uzskata Andrejs. “Tas ir pārāk bargs. Sods var būt līdz kādiem 30–50 eiro,” viņam piebalso autovadītāja Sandra.

Šos saistošos noteikumus Rīgas pašvaldība izstrādāja pirms dažiem gadiem, kad bija vairākas sniegotas ziemas pēc kārtas un novārtā pamestas automašīnas ļoti traucēja satiksmei.

Pašvaldības policija norāda, – ja autovadītājs dažādu iemeslu dēļ trīs dienu laikā kopš intensīvas snigšanas nevar notīrīt savu transportlīdzekli, tas esot jāpalūdz izdarīt kādam citam.

Šādas ilgstoši novietotas automašīnas pašvaldības dienestiem traucē savākt un izvest sniegu no Rīgas ielām, tāpēc lāpsta uzlabos jūsu fizisko formu un ieekonomēs uz naudas sodiem.

Video

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl