33% Latvijas iedzīvotāju alu lieto ikdienā

Pievienot komentāru
33% Latvijas iedzīvotāju alu lieto ikdienā
FOTO: Flickr

Trešdaļa jeb 33% Latvijas iedzīvotāju alu lieto ikdienā, bet 17% svētku reizēs. Savukārt 37% respondentu atzīst, ka alu lieto reti, liecina izklaides un atpūtas vietu tīkla Klondaika veiktais patērētāju pētījums.

Iegādājoties alu, trešdaļa respondentu ņem vērā tā garšu kā prioritāro kritēriju. 23% uzticas savai pieredzei, 10% vērtē alus izcelsmi, bet 9% respondentu vērtē alus cenu un paļaujas uz draugu sniegtajām rekomendācijām. Tāpat 63% respondentu pirms alus iegādāšanās īpašu uzmanību pievērš tā etiķetei.

Katrs septītais Latvijas iedzīvotājs alu labprātāk iegādājas stikla pudelēs, 11% plastmasas pudelēs, bet 8% alu dzer bāros vai restorānos, izvēloties dzērienu iepildīt kausos vai glāzēs. Savukārt par garšīgāko alus veidu 44% respondentu atzina gaišo alu, 17% izvēlējās nefiltrēto, bet 15% medalu.

44% labprātāk alu bauda, atpūšoties dabā, trešdaļa iedzīvotāju to dzer mājās, bet 11% alu smeķē bārā vai restorānā.

Puse respondentu ķiploku grauzdiņus atzīst kā piemērotāku uzkodu alus baudīšanai, teju ceturtā daļa jeb 24% izvēlas sieru, bet 18% – čipsus. Savukārt, lūgti norādīt alum piemērotāko pamatēdienu, 65% izvēlētos šašliku, bet 28% derētu jebkurš gaļas ēdiens.

70% aptaujāto atzina, ka draugu lokā alum nav devuši īpašu nosaukumu, taču 30% tāds ir. Respondenti atzīmēja tādus salīdzinājumus kā pivandrijs, ališ, pivandrosiks, miestiņš, pivcis, aļāks, plastmasas desa, bamslis, bambālis un pat šķidrā rupjmaize.