Komentāri

Kontrabandas apjoms Latvijā šobrīd sarūk, tā liecina jaunākā Muitas policijas pārvaldes informācija. Bet – ko par to saka iedzīvotāji? Pērn veikta aptauja liecināja, ka laikā, kad valsts ziņo, ka tā turpina cīnīties pret kontrabandas precēm, liela daļa iedzīvotāju atzīst, ka ir tās pirkuši paši vai to darījuši viņu draugi un radinieki.

Gada laikā situācija nav būtiski mainījusies. Šogad 11% Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā atzīst, ka pēdējā pusgada laikā ir iegādājušies nelegālu preci, piemēram, kontrabandas ceļā ievestu alkoholu vai tabakas izstrādājumus. Pērn šis skaitlis bija ļoti līdzīgs 12%.

Trešā daļa jeb 32% norāda, ka šādas preces pircis kāds no viņu radu vai draugu loka. Pērn tā sacīja gandrīz tikpat – 31% aptaujāto.

Tikmēr mazāk kļuvis to, kuri saka, ka nav iegādājušies kontrabandas ceļā ievestu preci un kuri domā, ka arī viņu radi un draugi to nav darījuši. Šogad tā sacīja 38% aptaujāto, pērn šādu viedoklis pauda 41%.

Vēl piektā daļa jeb 20% iedzīvotāju šogad nav norādījuši konkrētu atbildi uz šo jautājumu. Pērn šādu viedokli pauda 16% aptaujāto.

Lasi vēl